Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/pavel-zacha-zaznamenal-svuj-prvni-gol-v-ahl  •  Vydáno: 28.5.2016 11:09  •  Autor: Zacha Pavel st.

Ray Shero - se Zachou budeme silnější

28.5.2016, 11.04 hodin

SPORT

ADAM SUŠOVSKÝ

Na MS v Moskvě měli Devils početné zastoupení. Na lavičce amerického nároďáku trenér Hynes, v brance proti Česku nastoupila brankářská dvojka New Jersey a z hlediště vše z manažerské pozice sledoval GM NJD Ray Shero.

Adam Sušovský této možnosti využil a vyzpovídal ho směrem k českým hráčům a jejich šancím prosadit se v dresu Devils v příští sezóně. Shero cosi naznačil, ale nic konkrétního. Ani nemohl, o všem rozhodne, jak budou jednotliví hráči vypadat na počátku podzimu v hlavním kempu.

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-nhl/270441/manazer-devils-elias-patri-do-sine-slavy-se-zachou-budeme-silnejsi.html

http://isport.blesk.cz/galerie/hokej-nhl/273344/?foto=4

http://isport.blesk.cz/galerie/hokej-nhl/273344/?foto=3

 

24.5.2016, 21.46 hodin

Pavel v posledních dnech pracoval na tom, aby si po materiální a technické stránce co nejlépe připravil půdu a podmínky na svůj návrat na červnový a potom hlavně na podzimní kemp v NJD.

Termín lékařské prohlídky byl fixní, takže nemohl odletět dříve. Důležité je, že v současné době odezněly veškeré zdravotní komplikace nashromážděné během náročné sezóny, šrámy se zahojily a vstupu do přípravy nic nebrání.

Po návratu z Karibiku si sbalí hokejou výstroj, bohatou zásobu hokejek a vrací se domů, kde letos proběhne hlavní část přípravy na novou sezónu.

Celou přípravu režíruje a také osobně povede kondiční trenér Mgr. Roman Staša. Věřím tomu, že bude mít na české poměry opravdu zajímavé pojetí a parametry. V plánu má hodně zajímavých věcí a věřím, že některé detaily budu schopen v průběhu června až srpna přinést a popsat pro event. inspiraci ostatním i zde na tomto místě, případně na oficiálním facebooku:

https://www.facebook.com/Zacha.Pavel/?ref=ts&fref=ts

 

Pavel mi přislíbil, že doveze do mé početné domácí sbírky všech jeho dresů od prvních krůčků na ledě po současnost další hodnotný kousek, který v ní ještě chyběl, a sice rudý dres farmářského týmu AHL ALBANY DEVILS

http://www.thealbanydevils.com/

 

http://www.velkomeziricsko.cz/sport/1923-pavel-zacha-odehral-svuj-prvni-zapas-v-nhl

 

17.5.2016, 22.13 hodin

7. zápas série: Albany Devils vs. Toronto Marlies 4:3

Marlies postupují do finále konference po vítězství 4:3 na zápasy.

Pavel Zacha tímto okamžikem končí hokejovou sezónu. Od třetího zápasu této série bojů o Calder Cup už nezasahoval z důvodu několika zranění. Ta nebyla nikterak vážná, ale vedeni NJD ho na led raději nepustilo, aby nebyla případně narušena jeho příprava na nadcházející sezónu, pokud by utrpěl nějaké další zranění.

Následující program

V příštích dnech navštíví lékaře NJD a nechá si ošetřit početné šrámy utržené v sezóně. Na tyto procedury nebyl během sezóny časový prostor. Potom odjede na dovolenou a po ní se vrátí domů, kde zahájí přípravu na novou sezónu pod vedením kondičního trenéra Mgr. Romana Staši.

V tomto roce se bude připravovat v České republice, pouze v červenci odcestuje na nováčkovský kemp New Jersey Devils. Následně se vrátí do Česka. Odletí s dostatečným předstihem nutným k aklimatizaci před hlavním kempem Devils do Newarku na přelomu srpna a září.

 

5.5.2016, 15.43 hodin

 

V Torontu dnes v noci odstartovala finálová série severní divize AHL. Devils se na ledě soupeře ujali vedení 1:0.

Pavel Zacha v zápase nebodoval, připsal si plusový bod za účast na ledě v okamžiku dosažení vítězné branky Albany Devils.

 

29.4.2016, 8.26 hodin

Comets - Devils 3:6

Dnes časně ráno porazili Devils rozdílem tří branek Komets na jejich ledě a rozhodli tak celou sérii výsledkem 3:1 na zápasy.

Utkání bylo vyrovnané, na střely 35/34 pro Devils.

Pavel Zacha si připsal jednu asistenci (celkem 3 body v sérii a 3 plusové body v tabulce +/-)a byl vyloučen na dvě minuty 7 minut před koncem za zákrok při vhazování. 

Ve finále severní divize se Devils utkaji s kanadským týmem

Toronto Marlies

 

28..4.2016, 10.57 hodin

Comets - Devils 2:1 PP

Ve středečním ranním zápase se Comets ujali vedení v první třetině. Albany Devils srovnali na 1:1 a o prodloužení série se rozhodlo až v prodloužení. Pavel Zacha v zápase nebodoval.

 

24.4.2016, 12.45 hodin

ALBANY DEVILS - UTICA COMETS 5:1

Farmářský tým New Jersey Devils rozhodl zápas už v prvních dvou třetinách. Comets se ujali vedení, ale potom se prosazovali pouze Devils. Pavel Zacha vstřelil jeden gól a drží si bilanci pěti bodů (2g, 3a) v pěti zápasech v AHL. V utkáních nastupuje na přesilovku i oslabení.

Série se teď přesune na dvě utkání do domovské arény Comets.

http://www.thealbanydevils.com/devils-up-2-0-in-series-after-big-second-period/

 

23.4.2016, 6.15 hodin

http://www.thealbanydevils.com/devils-take-game-1-against-comets-3-2/

Pavel Zacha odehrál dobrý zápas v prvním zápase o Calder Cup a přispěl asistencí k výhře 3:2 nad Komets.

 

18.4.2016, 18.49 hodin

Albany Devils skončili na druhém místě v Severní divizi American Hockey League.

První zápas úvodního duelu playoffs o Calder Cup zahájí Albany Devils proti Utica Comets v sobotu 23. dubna 2016 v 01.00 hodin SEČ v Times Union Centru v Albany.

http://www.thealbanydevils.com/devils-to-face-comets-in-first-round-of-calder-cup-playoffs/

Dresy s vojenským motivem pro nedělní zápas proti Toronto Marlies

http://www.thealbanydevils.com/devils-reveal-military-appreciation-jerseys/

 

17.4.2016, 13.52 hodin

V sobotním večerním zápase zaznamenal Pavel Zacha dvě asistence, kterými přispěl k vítězství Devils z Albany 3:0. Byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Devils přidali další zápas v řadě s čistým kontem, přestože Tigers hráli pět přesilových her. O jednu méně než Devils.

PZ si prozatím drží průměr bod na zápas, ale podobně jako v Sarnni v OHL, nebo u New Jersey Devils v NHL, je především hodně vytěžován při oslabeních a vůbec celkově při nerovnovážném počtu hráčů na ledě.

Je to náročné vzhledem k utrženým šrámům během sezóny a také z důvodu, že Albany Devils jsou už třetím týmem v probíhající hokejové sezóně, jehož se stal součástí. Je třeba si zvykat na trochu jiný hokej, úplně jiné prostředí i spoluhráče.

Přestože třeba bývalý hráč NHL Vladimír Sobotka (momentálně oblékající dres Avangardu Omsk) mi před několika roky vyprávěl, že těch asi 60 odehraných zápasů v AHL pro něj bylo prozatím to nejhorší, co v hokeji prožil (a proto se pak ze všech sil snažil udržet v NHL v prvním týmu, aby se tam nemusel vrátit) nezdá se prozatím, že by bylo nutno zde nějak vyloženě strádat.

Hraje se ale poměrně tvrdě, bývá dost vyloučených. Je otázkou do jaké míry se obraz hry změní s příchodem vyřazovacích bojů.

Albany Devils teď vyčkají na svého soupeře pro první kolo bojů o Calder Cup. První zápas playoffs odehrají na vlastním ledě v Times Union Centru ve čtvrtek nebo v pátek příští týden.

 

http://www.thealbanydevils.com/devils-dominance-gets-lost-in-mayhem/

 

PRVNÍ GÓL V AHL

Stalo se tak v Blue Cross Aréně proti týmu Rochester Americans po vítězství Albany Devils v poměru 5:0.

http://www.thealbanydevils.com/danis-ties-record-as-devils-hit-100-points/