Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/dnes-budou-bremy-na-nohou-az-do-rana  •  Vydáno: 3.4.2018 13:55  •  Autor: Zacha Pavel st.

WERDER BREMEN si ve 28. kole Bundesligy poradil i s šestým Frankfurtem a chybí mu dva body na osmý Stuttgart

.

3.4.2018

Je to zvláštní, sezóny Werderu se podobají, jako by je někdo hrál přes kopírák.

Špatný až tragický podzim střídá skvělé jaro. Nejprve pád skoro až na dno, aby na jaře mohli někteří optimističtí fanoušci snít dokonce o evropských pohárech. Brémy něco během letní přípravy dělají špatně, a během té zimní na rozdíl od ostatních zase dobře. Jen nikdo dost dobře neví, co za tím je.

Do konce zbývá šest zápasů, což je ještě pořádná hromada 18 bodů, o které se bude hrát. Buďto je získáte vy nebo vaši soupeři, takže Brémy se mohou klidně octnout ještě v ohrožení, stejně jako v přímém boji o poháry. To je na sportu krásné, že nikdo dopředu neví (na rozdíl od často cinkého českého sportu), jak to nakonec dopadne. Proto je to v Německu pro všechny taková zábava, na kterou chodí nejvíc lidí na světě.

Jsem moc rád, že Theo Gebre Selassie je jedním z pilířů základní sestavy Werderu, prožívá výborné období své kariéry, daří se mu, přestože doma je to s dětma náročné a občas se moc nevyspí. Usmívající se

3.2.2018

Po první opravdu velké chybě brankáře Pavlenky prohrávaly Brémy 1:0, ale zápas se jim podařilo s odvěkým rivalem otočit až půl minuty před koncem tříminutového prodloužení. Zisk tří bodů je pro Werder nesmírně cenný a doslova životně důležitý. Zarovnal svoji dosavadní bilanci na 20 bodů a opustil po dlouhé době sestupové příčky, resp. 16. pozici, která představuje v konečném součtu po skončení soutěže baráž o udržení.

Za Brémy opět odehrál celý zápas Theo Gebre Selassie.

 

13.1.2018

Brémy - Hofenheim 1:1

Theo se rozloučil s podzimní částí Bundesligy velkolepě, když svým gólem hlavou rozhodl o výhře Brém nad Dortmundem v poměru 2:1.

https://www.facebook.com/WerderBremen/photos/a.10150100780318066.319979.7642198065/10157261145783066/?type=3&theater

Dnes, v premiérovém zápase jarní části, vyrovnal pro změnu nohou na 1:1 a zajistil tak další důležitý bod Werderu na cestě ze sestupových pozic. Zdá se, že titulní role Theovi zachutnala, fanoušci jej odměnili hromovým skandováním Theo, Theo !!

V zápase podal vynikající výkon také brankář Pavlenka, za Hofenheim hrál Kadeřábek.

https://sport.aktualne.cz/fotbal/zahranici/gol-ceskeho-obrance-gebre-selassieho-zajistil-bremam-bod-za/r~a219cab6f88111e7a4500cc47ab5f122/

Škoda, že ze spousty šancí v závěru některou Brémy neproměnily ve tříbodový zisk, ale na druhé straně i Pavlenka zachraňoval proti střele z bezprostřední blízkosti, takže remíza je nakonec spravedlivá pro oba týmy.

https://fotbal.idnes.cz/18-kola-nemecko-bundesliga-pavlenka-a-gebre-selassie-proti-kaderabkovi-12c-/fot_zahranici.aspx?c=A180113_160804_fot_zahranici_min

https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-zahranici-nemecko-bundesliga/323633/gebre-selassie-zaridil-golem-remizu-bayern-zacal-po-pauze-vyhrou.html

 

 

12.1.2018

Zítra to opět vypukne

https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-zahranici-nemecko-bundesliga/323482/ceske-jaro-v-bundeslize-pavlenka-a-kaderabek-moravek-chce-vic-minut.html?kapitola=388569

 

8.1.2018

Ještě ani ne v polovině ledna začne 18. kolem jarní část nejvyšší německé fotbalové soutěže.

Werder Brémy začne na vlastním hřišti se sedmým Hoffenheimem a bude u toho i všemi vychvalovaný český brankář Pavlenka a Theo Gebre Selassie.

V Brémách je trochu jiné podnebí než tady u nás v Česku. Vrátil jsem se odtud včera, takže mohu čerpat z čerstvých informací. V parcích raší čerstvá zelená tráva vysoká 3-5 cm, což dává počasí jarní ráz, i když nejchladnější dny nás asi teprve čekají.

Němci se rozhodli začít se čtrnáctidenním předstihem jarní část soutěže s ohledem na fotbalové mistrovství světa. Německý národní tým patří k největším favoritům na titul a realizační tým nechce, z hlediska přípravy a vytvoření dostatečného prostoru pro ni, ponechat nic náhodě.

Werder se od 2. ledna připravoval na soustředění ve Španělsku. Sobotní přípravný zápas Brémy zvládly v poměru 4:0, 8. ledna se celý tým vrátil zpět domů.

https://www.werder.de/fileadmin/Hospitality/Downloads/SVW_VIP-Paket_Rueckrunde_2017_Trikot.pdf

 

 

10.12.2017

Werder se ke konci podzimní části přece jenom zvedá ze dna a přinejmenším si vytváří lepší pozici pro jarní část Bundesligy. Po nesmírně důležitém vítězství v minulém týdnu v domácí aréně proti Stuttgartu, které jsem měl to štěstí sledovat živě v hledišti, tentokrát Brémy odjížděly do Dortmundu, který už neuvěřitelně dlouhých 11 let nedokázaly porazit. Theo se nesmazatelně zapsal do klubové historie, když dokázal vstřelit vítězný gól na 1:2 a prolomit tak neúspěšnou sérii s tratičním rivalem.

Theovi se na Dortmund daří, vzpomínám si, že jsme před pěti roky byli v srpnu s libereckým hokejovým starším dorostem na přípravném turnaji v Berlíně, a celý tým sledoval po příjezdu na hotel Theův první zápas v dresu Brém - právě proti Dortmundu. Brémy tehdy 2:1 prohrály, ale Theo dával rovněž hlavou vedoucí gól Werderu na 0:1. Tentokrát byla jeho branka za tři body, které mají cenu zlata.

http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-zahranici-nemecko-bundesliga/320969/sestrihy-gebre-selassie-sestrelil-bvb-kolin-ztratil-vedeni-3-0-a-prohral.html

V době včerejšího utkání jsme pořádali větší rodinnou oslavu, na které byli přítomni i rodiče Thea, nebo také předseda místního fotbalového klubu FC Velké Meziříčí, který bojuje o postup do II. fotbalové ligy. Zápas jsme opravdu prožívali a po závěrečném hvizdu zazněl sálem spontánní potlesk, skvělý zážitek prošpikovaný emocemi - snad to ani nešlo lépe naplánovat.

Vše bylo najednou sladší po tolika nezdarech tradičního bundesligového týmu, který jakoby zase neomylně kráčel celý podzim k příčkám znamenajícím obrovský sestupový stres. Tři vyhrané zápasy z posledních čtyřech ale dávají určitou naději na obrat tohoto vývoje.

 

11.9.2017

Brémy určitě vstoupily do sezóny mnohem lépe, než v předchozích ročnících. Bod sice mají po třech kolech jediný, což stačí s bídou na šestnáctou příčku, ale herní projev Werderu je oproti dvěma minulým ročníkům jiný, mnohem nadějnější. Na jejich hru se dá dívat, udělali bezesporu pokrok.

Obrana je v současnosti mnohem kompaktnější, organizovanější. Soupeři už se v jejich šestnáctce neprohánějí kdykoliv tím směrem někdo nakopne míč. Pokud v této kvalitě vydrží i v dalších zápasech, mohli by se začít postupně posouvat v tabulce nahoru.

Včera se Brémy poprvé dočkali bodu.

Bylo to v naprosto výjimečné situaci, protože jako hlavní sudí řídila zápas žena, Bibiana Steinhausová. Už předtím byla řazena mezi nejzajímavější dámy v Německu a po nedělní premiéře její popularita ještě vzrostla. Sice trošku necitlivě sebrala ke konci prvního poločasu Brémám výhodu a odpískala faul ve chvíli, kdy se mohli hnát do přečíslení, o chvíli později už ale k překvapení všech, i samotných hráčů Brém, ponechala domácí Hertě výhodu, ze které se ujala vedení.

Přestože většina fanoušků zastává názor, že ženy by fotbal pískat neměly, podle mého názoru zvládla zápas velmi dobře a možná dokonce s menšími pochybami o přesnosti některých verdiktů, něž které vyvolávají někteří její kolegové muži.

Celý zápas odehrál brankář Jiří Pavlenka i Theo Gebre Selassie, v dresu Herty střídal po 70 minutách Vladimír Darida.

https://www.sport.cz/fotbal/bundesliga/clanek/915613-cesky-souboj-v-bundeslize-nemel-viteze-zapas-poprve-piskala-zena.html#section-artcl

 

6.9.2017

S určitou prodlevou bych chtěl přispět několika větami k okomentování našich posledních kvalifikačních zápasů s Německem a S. Irskem.

Na utkání s Německem jsem byl s dcerou Leonou osobně, takže to mám z první ruky. Kromě lepšího výkonu našich, než jsem čekal, mě potěšilo jen setkání a prohození pár slov s trenérem Slavie Šilhavým (tedy on se zná s dcerou ještě z Liberce, já jsem tam byl víc jako host, ale i za těch pár minut se mi jen potvrdil původní dojem, že je to velice zdvořilý, slušný a dobrosrdečný člověk, který jakoby se ani do toho českého velkého-malého fotbalu mezi ty vlky ani nehodil - o to je cennější, že tam několik jemu podobných ještě přežívá), a taky s Davidem Pastrňákem, který stále čeká na podpis smlouvy s Bostonem a místo v USA je stále ještě i v těchto dnech doma.

Když jsem z blízka sledoval nejvyšší české fotbalové šéfy v čele s Berbrem, koukal při tom na prořídlé tribuny a vnímal, jak ten fotbalový svátek roku organizačně zvorali a co z toho všeho vyzařuje navenek, neměl jsem vůbec dobrý pocit.

Ostatně, přesně celé dění kolem stupně organizační gramotnosti a následných problémů se zdržením fanoušků na cestě na stadion i nepřístojností části německých fanoušků vystihl předseda německého fotbalového svazu Reinhard Grindel, když prohlásil, že v zemích jako je Česká republika nebo San Marino, není možné zaručit kontrolovaný prodej vstupenek.

http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-reprezentace-kvalifikace-ms-2018/312576/chovani-nemeckych-fanousku-v-edenu-ma-dohru-fifa-vysetruje-i-facr.html

Dlouhodobá neschopnost zajistit na našich fotbalových stadionech bezpečnost a pořádek ostatně věrně koresponduje s výkonnostním sešupem našeho fotbalu do spodních pater evropského fotbalu.

Prostě, člověk si to moc nemůže užít, protože těch věcí, co dobrému dojmu a prožitku překáží, je podobně jako u našeho hokeje víc než dost.

To jsou ty záležitosti okolo, ale hlavně nějaké radosti a silnému zážitku bránilo to, co předváděli  potom v pondělí v Irsku naši kluci na trávníku. Vůbec to na ně nechci házet, ale momentálně nemáme hráče evropského kalibru, nebo jich určitě není alespoň jedenáct vždycky k dispozici.

Herní systém českého týmu mi připadal naprosto primitivní až zoufalý, navíc jsme nedokázali vůbec změnit taktiku, když původní záměr nevycházel, jakoby žádné záložní řešení situace č. 2 nebylo připraveno.

Ten pocit a špatný dojem ze hry mám podobně jako při sledování českého hokeje stále častěji, poslední dobou vlastně pravidelně. Viděl jsem to už od hokejových žáků a byl vždy hrozně vděčný za excelentních přítomnost hráčů, kteří na sobě tvrdě pracovali, měli super dovednosti a povznášeli hru na vyšší level

(když se vrátím k hokeji, tohle se vždy změnilo, když na ledě působil v minulých letech v žákovských a dorosteneckých kategoriích Jakub Vrána, David Pastrňák, Pavel Zacha nebo Václav Karabáček, v ten moment bylo jasné, že bude na co se dívat, že ti kluci vždycky ukážou něco navíc).

K smrti nenávidím upachtěné snažení bez invence, bez myšlenky, kvality a propracovaných dovedností. Tyto přednosti, které stojí u zrodu rozdílových hráčů, se ale tvoří velice dlouhou dobu v laktátu, v potu nejen tváře, ale celého těla. Jen tento mix kvality zrodí ve finále lehkost opravdového sportovního kumštu, který potom hru povznáší na zábavu právem zbožňovanou fanoušky. Je to dnes u nás tak nedostatkový prožitek, protože je to dřina a bolí to. Proto se do toho nikomu nechce.

A Češi dneska prostě nejsou zrovna velcí pracanti, stačí jim většinou dost málo, jen průměr, k provozování sportovního řemesla.

Před nějakými šesti roky, když Theo ještě hrál za Slovan Liberec, jsem se často nechal potěšit kombinací, kterou předváděl společně s Jirkou Štajnerem, kdykoliv se ti dva setkali při kombinaci poblíž pravé lajny, hra jakoby přeskočila do jiné dimenze - aby zase spadla zpět, když došlo na kombinaci ostatních hráčů.

Nic podobného jsem v zápasech v Irsku neviděl, protože na to prostě nemáme hráče. Nemohou se opřít o nadstavbu, kterou nevlastní a bez které se dneska už nejde v Evropě prosadit ani proti průměrným týmům.

Zajímalo by mě, jak tu svízel budou pánové kolem fotbalu řešit. Já osobně to vidím nadlouho a ani jeden nebo dva trochu nadprůměrní hráči to do budoucna nevytrhnou.

 

 

30.8.2017

Fotbaloví ouřadové se přiučili od těch hokejových a napálili ceny vstupenek na maximum, takže stále hrozí, že poprvé za posledních deset let nebude na zápas úřadujících mistrů světa beznadějně vyprodáno.

https://www.sport.cz/fotbal/reprezentace/clanek/912645-gebre-selassie-kdyz-jsem-znamym-rekl-kolik-stoji-listky-na-nemce-uz-se-neozvali.html#hp-artcl

 

19.8.2017

Dnešní vstup do nového ročníku Bundesligy bude pro českého fanouška atraktivní, protože vedle Thea nastoupí v jednom duelu také golman Pavlenka, z lavičky vše bude sledovat další česká akvizice - Drobný, a Kadeřábek na druhé straně nastoupí Kadeřábek.

začátek je v 15.30

 

6.8.2017

 

Tříletý Noe Gebre Selassie přivedl poprvé v životě svého otce Thea na domácí trávník Werderu Brémy před přípravným zápasem se španělským velkoklubem FC Valencia.

 

https://www.werder.de/aktuell/news/profis/20172018/spielberichte/spielbericht-valencia-05082017/

 

Zážitek na celý život:

https://www.facebook.com/leona.kourilova?fref=ts

 

 

 

18.7.2017

 

Theo už v Brémách něco zažil a právem ho tam považují za stálici týmu a fotbalového mazáka. Dobře ví, že kvalitu fotbalisty prověří až zahraniční angažmá v Anglii, Německu, Francii či Itálii - ve španělské lize jsme nikdy moc hráčů neměli.

Prodloužení smlouvy až do roku 2019 mu přináší jakousi jistotu a klid jeho rodině. Ale jistotu v Bundeslize nikdo nemá, každý den se na váš post tlačí obrovská konkurence a svoji pozici je třeba tvrdě obhajovat. To je na tom brutální i krásné zároveň, přinutí vás to objevit svoje skutečné hranice možností.

http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-zahranici-nemecko/308418/z-gebre-selassieho-je-v-bremach-mazak-na-pokoj-mi-dali-pavlenku.html

 

 

11.7.2017

Theo se dlouho rozhodoval, měl možnost změnit působiště a dát přednost dalším vysoce atraktivním destinacím, mohl zkusit zase něco jiného. Ale nakonec dal přednost tomu, co považoval pro svoji rodinu i pro sebe z důvodu navázaných vztahů i své pozice v Brémách za nejdůležitější.

Není tajemstvím, že očekává na podzim s manželkou Leonkou další přírůstek do rodiny, takže v takovém životním období je působení v místech, kde už jste skoro jako doma, tou nejlepší volbou. Je sice třeba přestěhovat se do většího, aby měla rodina potřebné pohodlí, ale to je určitě menší změna, než třeba přesun do jiné země nebo na jiný kontinent.

Theo, hodně štěstí v nové sezóně!

https://sport.aktualne.cz/fotbal/zahranici/gebre-selassie-prodlouzil-smlouvu-v-bremach-do-leta-2019/r~5dea515c664211e793d0002590604f2e/

 

 

5.5.2017

 

Kolín - Brémy 4:3

http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-zahranici-nemecko/302057/gebre-selassie-dal-ctvrty-gol-v-sezone-bremy-ale-v-koline-padly-3-4.html

 

 

30.4.2017

Noe Gebre Selassie je odkojený tím nejskvělejším hokejovým prostředím, které si jen člověk dokáže představit. Tentokrát celé dopoledne mamince Leonce připomínal, že si musí vzít šálu s sebou na zápas.

Myslím si, že vztah k fotbalu už má zakořeněný hluboko ve své mysli na celý život.

Pokud je pravdou, že člověk svoji bytostnou podstatu ve všech směrech utváří právě ve věku kolem třetího roku věku, což považuji za jeden z pilířů Kamevédy, nemělo by pro něho už být cesty zpět.Usmívající se

https://www.facebook.com/TheodorGebreSelassie/?fref=ts

 

29.4.2017

Věčná škoda, že letošní bundesligová sezóna má na programu poslední tři zápasy. Brémy válcují celou ligu neuvěřitelným způsobem, tentokrát to odnesla v pořadí pátá Hertha Berlín.

O dojmu, který si Werder v lize vytváří, svědčí typy bookmakerů před zápasem. Přestože berlínský klub se před úvodním hvizdem nacházel o čtyři body v tabulce výš před Werderem, dostával šanci pouze 2%, že nad rozjetými Brémami zvítězí.

Celých 93% preferencí bylo na straně Brém. A tyto jednoznačné odhady se opravdu nemýlily.

Werder dokráčel k pohodové výhře a zaujal v tabulce šestou pozici, která by mu v příští sezóně zajišťovala Evropskou ligu. Na Berlín a jeho pátou pozici ztrácí Werder už jen jediný bod. Neuvěřitelná jízda z předposlední sedmnácté příčky až na pohárové pozice.

Theo Gebre Selassie tradičně odehrál celý zápas. Škoda, že na malém vápně spálil tutovku, kterou mohl jistit vítězství před koncem zápasu na 3:0. Ale jinak spolehlivý  skvělý výkon, především ve vzdušných soubojích.

http://www.bundesliga.com/en/stats/table/

................................................

https://www.sport.cz/fotbal/bundesliga/clanek/877132-bylo-to-paradni-golove-predstaveni-kruseho-liboval-si-po-obratu-zaloznik-brem-gebre-selassie.html#section-artcl

 

22.4.2017

Ingolstad - Brémy 2:4

 

tak co tomu říkáte?

 

Brémy neprohrály deset zápasů v řadě.

 

Osm výher a dvě remízy je pasují na nejlepší tým Bundesligy posledních dvou měsíců.

 

Werder s Theodorem Gebre Selassiem trvale v základní sestavě už vyskočil na 6. místo v tabulce, které zaručuje vstup do evropských pohárů.

 

Neuvěřitelná proměna týmu, který se ještě nedávno obával sestupu.

 

Theo, a my s ním, si toho můžeme v současné době užívat plnými doušky.

https://www.sport.cz/fotbal/bundesliga/#section-list-top

 

 

17.4.2017

Brémy - Hamburg 2:1

Opět se podařilo otočit špatně rozehraný zápas, tentokrát z 0:1 na konečných 2:1.

V tom je krása sportu. Z měsíců ubíjejícího zmaru se cosi změní a najednou je všechno jinak. Sice je to na druhé straně stále pouhých 7 bodů na barážovou příčku, Bundesliga je strašně vyrovnaná, ale fanoušci Werderu jsou v extázi, která neustane ani po tomto víkendu.

Brémy bodovaly 9 zápasů v řadě, z toho 7 výher (23 bodů získaných v 9 zápasech, to je současný primát celé Bundesligy). Theo měl nejvíc kontaktů a nejvíc vyhraných soubojů ze všech hráčů na trávníku, jeho forma je skvělá, na hru týmu je radost se dívat.

Werder je momentálně po 29. kole už na 8. místě v tabulce, se ztrátou 1 bodu na Köln a dvou bodů na Freiburg.

https://www.sport.cz/fotbal/bundesliga/#section-list-top

 

6.4.2017

Přestože se Werder Brémy po dohrávce zbývajících čtyř zápasů 27. kola fotbalové bundesligy propadl z 8. místa na 11. příčku díky tomu, že jejich konkurenti bodovali, a přestože na barážovou příčku mají náskok pouhých šesti bodů a deset bodů je dělí od sestupové pozice, takže ještě zdaleka nemají vyhráno, současně se přiblížili na pět bodů sférám, které dovolují snít o evropských pohárech. A to jsou starosti, které nikdo v Brémách ještě v zimním období neměl, případně by takové úvahy mohly být v tehdejší situace považovány za nemístnou provokaci.

https://www.werder.de/

Už v pátek ale Brémy pokračují dalším zápasem. Uvidíme, zda krátká doba na odpočinek nebude příčinou přerušení úžasné bilance, kdy v posledních sedmi zápasech werder šestkrát zvítězil a jednou remízoval, což jej z hlediska této sedmizápasové bilance řadí na první místo v celé Bundeslize.

Doufám, že kluci budou pokračovat dál ve spanilé jízdě.

http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-zahranici-nemecko/299166/pozor-pali-theo-werder-prekvapive-vali-gebre-selassie-si-libuje-v-nove-roli.html

 

4.4.2017

Werder Brémy je nejen k nepoznání, ale zdá se, že ho nikdo není schopen vykolejit z vítězné vlny. Ještě na počátku jara se na hru Brém nedalo dívat, pasivní ustrašené výkony, neschopnost udržet získaný  míč alespoň několik sekund, prostě bída a samá prohra. Fanoušci trpěli a už byli pomalu smíření s tím, že loňský boj o záchranu se zase bude opakovat, že to všechno bude trvat až do posledního kola.

Potom se ale podařilo se štěstím a ještě po ne zrovna skvělých výkonech vyhrát dva zápasy, hráči nabrali jistotu a sebevědomí, a z ničeho nic je tady úplně jiný tým.

Brémy dnes předvádějí odvážný útočný fotbal, ujímají se vedení a když je soupeř nucen útočit a odkrýt obranu, dorážejí ho smrtícími protiútoky.

V dnešním vyhroceném derby proti Schalke 04 otevřel Theo hlavou skóre a potom si mohl užít další skvělý zápas. Báječní fanoušci si tuto proměnu užívají plnými doušky, za svoji úroveň a věrnost si tu odměnu zaslouží.

Jen mě mrzí, že jsem si to dnes v Brémách nemohl užít na vlastní oči.

Brémy mají po dnešních prvních čtyřech zápasech 27. kola Bundesligy na svém kontě 35 bodů a vyhřívají se na 8. místě tabulky. Zítra liga pokračuje dalšími čtyřmi zápasy, takže se tato podoba tabulky ještě určitě změní.

http://isport.blesk.cz/bundesliga

 

......................................

 

 

Vrcholový sport s sebou přináší, podobně jako celý lidský život, nesourodou směs utrpení i euforie. Toho prvního si všichni kolem bundesligového Werderu Brémy užili v minulé i současné sezóně vrchovatě.

Teď se snad karta obrací, z posledních pěti zápasů bral Werder jednu remízu a čtyři výhry, což značí třináct bodů navíc, které ohrožený klub vytáhly ze sestupových pozic nahoru.

To dnešní vítězství ale představuje jakoby vstup do vyšších sfér, protože na Wasser stadionu vysokým rozdílem padlo Lipsko, do té doby druhý tým Bundesligy, v poměru 3:0. Ten třetí gól umožnil hráčům, ale hlavně divákům, vydechnout a užít si ovace ve stoje spojené se závěrem zápasu naplno a beze strachu o výsledek, což se zde už dlouho neudálo proti tak silnému soupeři - vlastně proti žádnému soupeři.

Vedle jednoznačného výsledku ale burácející domácí fandy, kteří hnali celý zápas svoje hochy do nejvyšších možných obrátek, nadchla především hra, kterou domácí předvedli. Odvážná, nápaditá a ofenzivní smršť byly skvělou náplastí na bezkrevné výkony z podzimu a počátku jara. Tohle vítězství bylo odměnou všem těm opravdu skvělým, vyzrálým a věrným fanouškům, kteří svůj tým dokázali podržet pro nás nepředstavitelným způsobem, když se opravdu nedařilo a hrozba sešupu do nižší soutěže, což by pro celé město představovalo doslova tragédii, už bušila na brémské městské brány.

Podobnou euforii tohle město dlouho nezažilo, o to víc si to dneska všichni užijí. Jsem rád, že takovým úžasným zážitkům můžeme být tak blízko.

Také Theo odehrál skvělý zápas, od momentu, kdy se vrátil do sestavy, najednou začíná všechno fungovat a sportovní štěstí, toulající se dlouho kdo ví kde, se zase na tradiční klub zasvěcený zelené a bílé barvě, začíná usmívat. Jen ten, kdo se dlouho postil, dokáže docenit tyto chvíle. Kéž by trvaly ještě nějakou chvíli.

https://www.werder.de/

https://www.sport.cz/fotbal/bundesliga/#section-list-top