Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/entry-draft-nhl-2017-je-za-dvermi-komentovat-ho-bude-pro-priznivce-new-jersey-take-pavel-zacha  •  Vydáno: 28.6.2017 10:29  •  Autor: Zacha Pavel st.

NHL Entry Draft 2018

Andrej Šustr - vzor pro české mladé hokejisty, podepsal nový kontrakt.

28.6.2017

První odhady rankingu před draftem 2018

https://www.nhl.com/news/2018-nhl-draft-should-have-plenty-of-talent/c-290140082

 

 

Všechny otazníky, spekulace a žebříčky vzaly okamžikem vyslovení posledního jména na letošním draftu za své, kluby NHL se na nadcházejících nováčkovských kempech poprvé blíže seznámí s vybranými hráči, kteří už jsou po hokejové stránce jejich dočasným majetkem. Skauti odpovědní za vyhledávání sedmnáctiletých talentů sklapli desky, vyhodili staré údaje a už si vytvářejí první přehledy pro příští draft. 

Český tisk věnoval letos této události asi největší pozornost v naší historii. Myslím si, že správně, protože on takovou událostí skutečně dneska ve světě hokeje je. Teď už přijdou jen podpisy smluv, první zápasy nováčků, a pak se teprve ukáže, jak kdo na tom v tvrdém světě NHL skutečně bude.

Teď se přeorientujeme na jména Zadina, Škarek a další, a budeme opět spekulovat, srovnávat a předvídat, jak to všechno dopadne příští rok. Český hokej se možná poučil. Když nebudou manažeři mladé kluky zašlapávat do země, ale pokusí se z nich vychovat budoucí hvězdy, můžeme mít hráče v prvních kolech draftu, možná zase někdy i v první desítce, která ani letos přes veliká očekávání nevyšla.

Nečas byl dvanáctý, což je podobné umístění, jako Jakub Vrána před třemi roky nebo Jakub Zbořil v roce 2015.Vrána už do NHL nakoukl na několik zápasů, ale soutěž s Pastrňákem prozatím prohrává. Zbořil je prozatím od NHL držen dost daleko, ale i to se může už v dalších sezónách změnit.

Ať žije draft 2018 a nové české naděje v něm. Teď jim bude patřit pozornost hokejového světa, oni jsou těmi dalšími nadějemi na prahu sportovní dospělosti!

.........................

Silný ročník? Ne, mizerie Slováků na draftu NHL trvá.

Ale příští rok by mohlo být veseleji.

https://sport.aktualne.cz/hokej/nhl/silny-rocnik-ne-mizerie-na-draftu-trva-prvniho-slovaka-presk/r~368e61e25ac711e793850025900fea04/

 

Andrej Šustr podepsal nový kontrakt v NHL

Nejurostlejší český bek k reprezentaci nemá vřelý vztah, ale na nezájem v NHL o své služby si naříkat nemůže.

Prošel si náročnou a specifickou cestou ve které si našel místo i na vzdělání. Moc se o něm u nás nepíše, ale pro mladé české hráče a jejich rodiče může být o to větším vzorem.

https://sport.aktualne.cz/hokej/nhl/sustr-podepsal-novou-rocni-smlouvu-s-tampou-prijde-si-zhruba/r~9d5dcb8c5a8c11e781fe0025900fea04/

 

 

24.6.2017

Draft v Chicagu atmosférou ani průběhem nezklamal. Jen potvrdil, že NHL udává tón celosvětovému hokeji s propastným náskokem před všemi ostatními soutěžemi, které k ní mohou jen závistivě vzhlížet. Když si aktéři uvědomili, kolik práce organizátoři draftu i početný skauting všech klubů NHL museli vykonat do okamžiku zaháhení této megalomanské show, jistě pocítili obrovský respekt a vděčnost všem, kteří tento detailně propracovaný kolos piplali do jeho dnešní podoby.

https://sport.aktualne.cz/hokej/nhl/jednickou-draftu-se-stal-svycar-hischier-miri-do-new-jersey/r~68a1a3d6589911e7b8970025900fea04/

Češi určitě dopadli dobře, Nečas je možná zklamaný, že nebyl v očekávané první desítce, naopak Chytil a jeho blízcí září štěstím, protože pro něj byla volba z 21. pozice kromě zážitku i skvělým překvapením, díky kterému si mohl užívat svůj největší hokejový životní zážitek.

Posílám velkou gratulaci oběma českým zástupcům a věřím, že v dalších kolech dojde ještě i na další české a slovenské mladíky. Ale ta sláva a pompéznost se vždy upíná pouze k prvnímu kolu a prvnímu dnu draftu.

 

 

22.6.2017

Nejdůležitější celosvětová událost roku v oblasti vrcholového mládežnického hokeje je tady.

Začíná dnes v Americe, v 01.00 hodin našeho času zítra.

Osmnáct let zráli hráči piplaní svými rodiči, trenéry a agenty, aby sklidili plody své práce. Úžasný zážitek na celý život pro aktéry prvního kola a jejich blízké, hořké zklamání pro ty, o které nebude zájem ze strany ani jednoho z dnes už 31 klubů slavné NHL.

 

Také budu sledovat tuto událost, protože jsem si ji prožil na vlastní kůži a dokážu si přesně představit, co všichni ti, co jsou už na místě, dnes prožívají.

Ráno už jsme nikdo moc nemluvili, ani na snídani nikdo neměl chuť, stres nás svíral zevnitř jako ocelové kleště.

Potom nastala extáze, štěstí a uvolnění.

Předem gratuluji všem, kteří budou vybráni a získají tak vysvědčení svého celoživotního přístupu k hokeji. Zde nehraje roli žádná z oblastí nebo chapsadel "cinklého" českého sportu, zde proběhne opravdový a seriózní den "D" - den skutečné hokejové pravdy.

 

Hodně štěstí Čechům a Slovákům v letošním draftu!!!

http://bleacherreport.com/articles/2715870-nhl-draft-2017-tv-live-stream-schedule-and-1st-round-mock-draft-predictions

 

http://hokej.idnes.cz/sport-hokej-jakub-bazant-draft-nhl-dr9-/nhl.aspx?c=A170621_120314_nhl_elv

 

Průběh draftu je možno sledovat také na tomto odkazu:

http://www.nhl.com/ice/draftsearch.htm

Můžete si všimnout, že Devils hodně investují do letošního draftu. Sázení nejen na volbu č. 1, ale mají ve 2.- 4. kole hned dvě volby. Do konce čtvrtého kola bude vedení Devils vybírat hráče hned sedemkrát, což se v budoucnu v této organizaci může znatelně projevit.

 

http://www.onlajny.com/match/index/date/2017-06-24/id/207244

 

...............................

Pro celé New Jersey je letošní Draft NHL velkou událostí.

Devils totiž vyhráli loterii a budou volit jako první. To může být důležitý moment v historii klubu a v jeho ambicích za několik let směrem k play off.

Přímý přenos z prvního kola letošního draftu proto Devils využijí k prvnímu setkání se svými fanoušky před novou sezónou. Na společném meetingu budou draft komentovat hráči oblíbení u fanoušků.

Palmieri, Zajac, Wood a Pavel Zacha.

Přípravu na tuto show už předznamenává tento vzájemný rozhovor Zachy a Palmieriho, který byl pro tuto událost natočen počátkem června.

https://www.nhl.com/devils/video/draft-to-devil-palmieri--zacha/t-277437418/c-52242803