Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/jak-to-vidi-na-svazu-a-jak-to-pro-zmenu-vidi-rodice  •  Vydáno: 29.6.2017 12:37  •  Autor: Zacha Pavel st.

Jak to vidí na svazu a jak to pro změnu vidí rodiče?

 

Nejprve je pro Vaši lepší informovanoist nutné upozornit na to, že tento rozhovor byl uskutečněn sólo způsobem, odpovídal jsem pouze na otázky novinářů bez možnosti reakce na obsah odpovědi Pana Vackeho. Několik lidí se mě na to během dne už dotazovalo s tím, že z rozhovoru to vblastně po zamyšlení vyplývá.

https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/895047-stret-dvou-svetu-hokej-patri-k-levnejsim-sportum-rika-svaz-odstupne-je-nejvetsi-neradstvo-tvrdi-rodic.html

Co rodič, to trochu jiný názor, ale podobné je to i s hráči a trenéry. Naše prostředí je rozpolcené. Shodneme se asi hlavně v tom, že je třeba zrušit tabulky a uvolnit pohyb dětí tak, aby si mohly vybrat, kde si jim líbí hrát svoji hru, kde si sednou s trenérem. To mohou ve velkých městech, v těch menších jsou často odkázáni na to, co je k mání v místě.

Současně si myslím, že přes dílčí úsekové zlepšení našeho hokeje doplácíme na neochotu řešit skutečně ty největší problémy, současně doplácíme i na nepromyšlenou koncepci zahájenou někdy před sedmi roky.

Z hráčských odborů zaznělo, že u svazu postrádají solidní jednání ve smyslu, tohle opatření činíme ve spoluprácí s hráčskou unií, že si tam přisvojují cizí myšlenky.

Před vznikem akademií jsem na svaz poslal svoji vizi jak by náš hokej mohl fungovat, asi na 30 stránek. Věřím, že tato vize by fungovala mnohem lépe a byli bychom dnes jinde. Nikdo mi samozřejmě ani neodpověděl, za několik měsíců vznikly akademie založené na jiném principu, než jsem navrhoval. Na špatně zkopúírovaném švédském modelu, mnoho věcí tam nedávalo smysl. Bylo mi jasné, že to nemůže fungovat, nemá to logiku. Cpou se peníze do míst a do prostoru, odkud už ti nejtalentovanější hráči dávno odešli - nemá to žádný efekt.

Najednou se zřizují jakési dukly, kde budou soustředění talentovaní hráči. Ale to jsem Vám pánové přesně navrhoval už před sedmi roky. Ztratili jsme naprosto zytečně tolik let jen z důvodu arogance a neochoty komunikovat tam, kde to je ku prospěchu věci.

Škoda!

 

https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/895052-vojenska-vychova-deti-vysava-kdy-bude-cesky-hokej-opet-na-spici.html#hp-sez