Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/zacina-nova-era-devils  •  Vydáno: 9.11.2017 13:28  •  Autor: Zacha Pavel st.

Proti Edmontonu se Devils pokusí přerušit sérii tří proher v řadě

5.11.2017

 

Taková malá perlička, v Calgary včera bylo -27 st. Celsia, do tété části Kanady tedy už dorazila zima v plné síleMrkající

Zítra 6.11.2017 od 3.00 hodin - New Jersey proti Calgary

vysílá stanice NOVA SPORT

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-nhl/317860/jagr-si-proti-devils-nezahraje-hlavni-je-aby-byl-v-poradku-rika-zacha.html

 

 

5.11.2017

Oilers - Devils 6:3

Oilers s McDavidem v čele se letos prozatím příliš nedaří, ale v zápase proti New Jersey se karta obrátila. Devils ztratili pozici jediného týmu NHL, který doposud vyhrál všechny venkovní zápasy. Nutno dodat, že to bylo vcelku zasloužené vítězství, protože Oilers měli více ze hry a hlavně v úvodu zápasu dominovali. Po vyrovnání Ďáblů ze stavu 2:0 na 2:2 sice hosté krátce ožili a výrazně zlepšili pohyb, ale na výhru to tentokrát prostě nestačilo.

 

2.11.2017

Vancouver - New Jersey 0:2

Ďábly vítězství nad Canuks vyneslo na druhé místo východní konference, Vancouver naopak po ztrátě bodů spadl na sedmou příčku západní konference.

Za New Jersey poprvé v sezóně nastoupil do ostrého utkání Brian Boyle, který před sezónou přišel z Rangers. Obrovitý defenzivní centr si po zdravotních prohlídkách na počátku kempu vyslechl nepříjemnou zprávu o diagnostikované leukémii. Hned prohlásil, že chce co nejdříve naskočit do soutěže a dnes toto své přání skutečně naplnil. Jeho návrat k rozjetým Ďáblům byl navíc vítězný především díky skvělému výkonu brankáře Schnidera, který úspěšně kryl všech 37 střel Canucks.

Hráči ve Vancouveru letos poprvé poznali na vlastní kůži pravou kanadskou zimu se sněhem a ledovým větrem, nic takového prozatím letos v New Yorku k vidění nebylo.

 

 

31.10.2017

New Jersey - Arizona 4:3

Bookmakeři před zápasem vysoko favorizovali Ďábly v utkání s beznadějně posledními Kojoty, ale zápas se od počátku nevyvíjel vůbec dobře. Nakonec ho New Jersey opravdu dotáhlo do vítězství v základní hrací době těsným poměrem 4:3, ale byl to zápas, který by méně odhodlaný tým mohl snadno prohrát. Kojoti se zoufale snažili konečně urvat dva body, výborně agresivně bruslili a napadali s cílem vynutit si převahu a zlomit hrozivou sérii bez výhry. To se jim naštěstí podařilo až o zápas později porážkou Flyers.

28.10.2017

New Jersey - Ottawa 5:4 SN

Pavel Zacha odehrál svůj druhý dvoubodový zápas v sezóně.

Jednalo se o jeho celkově:

80. zápas v NHL,

30. kanadský bod a

20. asistenci 

při celkem deseti vstřelených brankách v NHL.

https://sport.aktualne.cz/hokej/nhl/zacha-si-pripsal-dve-asistence-jaskin-skoroval/r~1c51df98bb9d11e7811f002590604f2e/

Pohledný byl především jeho průnik z vlastního obranného pásma přes tři protihráče, kdy se vyhnul i zdrcujícímu hitu na útočné modré a přihrál Gibbonsovi, který se trefil skutečně výtečně.

Devils zaujímají čtvrté místo v konferenci, ale mají o dva zápasy méně než tři týmy před nimi, včetně Ottawy, které k tomuto umístění stačil zisk bodu ze základní hrací doby.

Devils si tak drží skvělou bilanci proti týmům, které vedou současnou NHL, protože v úvodu letošního ročníku dokázali už vedle Ottawy zdolat také vynikající Tampu nebo Toronto.

K očekávanému setkání na ledě Zacha - Chlapík, dvou spoluhráčů z bývalého libereckého dorostu, nakonec nedošlo, protože Filip Chlapík do zápasu nezasáhl.

Brankářská jednička Cory Schnider byl přítomen u manželky při porodu svého dítěte.

Utkání v hledišti přihlížel také Patrik Eliáš, který sklidil velké ovace publika.

 

https://hokej.idnes.cz/vysledky-nhl-0ci-/nhl.aspx?c=A171028_065814_nhl_Mkr

http://www.nhl.cz/prehled-cechu-a-slovaku-jaskin-prolomil-streleckou-smulu-zacha-dvakrat-asistoval/5013808

 

18.10.2017

New Jersey - Tampa Bay 5:4 SN

Opravdu neuvěřitelný začátek. Dnes vede celou NHL Tampa a na druhém místě trůní Toronto. Devils jsou čtvrtí a jsou současně jediným týmem, který v dosavadním průběhu dokázal zdolat jak Tampu, tak i Toronto.

V této chvíli se dá říct, že momentálně může New Jersey úspěšně zahrát úplně s každým týmem.

Takže je třeba si tohoto okamžiku maximálně užívat, protože kdo ví, jaká bude situace za měsíc nebo v lednu. V minulé sezóně také Ďáblové začali dobře a pak se propadli až na poslední místo své divize.

Pavel Zacha na sebe upozornil v utkání v momentě, kdy nastřelil tyč, nebo když objel bránu a chtěl překvapit brankáře zasunutím puku pod jeho betony, ale nakonec zůstal těsně před brankovou čárou a z celé situace vytěžili Devils pouze přesilovou hru.

Nejvíc mi zatrnulo dvě minuty před koncem základní hrací doby za nerozhodného stavu 4:4, když se Pavel Zacha rozhodl pomstít sražení svého spoluhráče a poslal tím Ďábly do oslabení.

Naštěstí vše dopadlo dobře a nakonec domácí slavili zisk obou bodů z těžkého zápasu.

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-nhl/290395/top-zajimavosti-z-nhl-zacha-shodil-rukavice-a-chtel-mstit-spoluhrace.html

 

16.10.2017

Málo kdo čekal, že po pěti odehraných zápasech budou Devils lídrem Východní Konference, ale je tomu skutečně tak. Vše je teprve na začátku, ale do dalšího průběhu sezóny je určitě lepším východiskem oněch osm bodů než jeden nebo dva  a vidina zoufalého dotahování náskoku soupeřů, jako tomu bylo v předcházejících sezónách.

Po jasné prohře s Washingtonem doma se New Jersey dokázalo vzchopit do bitvy tradičních rivalů o Hudson a vyhrát v Madison Square Garden.

Pavel Zacha nevstoupil do utkání vůbec špatně, dosáhl 67% úspěšnosti na vhazování a měl dobrý pohyb, dokonce byl do svého vyloučení v závěru první třetiny útočníkem s největším časem na ledě. Potom ale přišlo zbytečné vyloučení za sekání a trenér mu vše sečetl i z předchozích zápasů. V Torontu jedno vyloučení, proti Washingtonu sice smolné zranění protihráče v obličeji na 2+2 minuty, kdy se mu hokejka svezla po holi soupeře a zranila ho v obličeji, na což doplatili Devils dvěma góly a první ztrátou zápasu v sezóně, a toto poslední vyloučení za stavu 0:0 proti Rangers.

Trenér stáhnul tým na tři formace a provinilce už do zápasu ten večer nepustil.

Pavel Zacha v loňském roce inkasoval pouhých 19 trestných minut v 70 odehraných zápasech, v této sezóně má na kontě už 8 trestných minut v pěti utkáních, na což se trenér rozhodl reagovat a dát hráči výstrahu s tím, že tento trend už nesmí dál pokračovat.

 

13.10.2017

Vedení New Jersey Devils a majitelé klubu mohou být po startu NHL víc než spokojeni. Tři vítězství v řadě a svěží výkon týmu taženého mladíky se spoustou gólů (Ďáblové vstřelili 16 branek ve třech zápasech) způsobilo kromě jiného i velký zájem o domácí zápasy. Do Newarku dnes z Prahy odlétá skupina lidí z oblasti médií. Před několika dny jsem je ujišťoval, že s lístky si nemusí lámat hlavu, protože na domácí zápasy v Prudential Centru nebývá vyprodáno. Alespoň v loňském roce, kdy domácí tým hrál na jeden dva góly a spoléhal na Schniderovu neprůstřelnost, tomu tak bylo. Pro fanoušky nebyl úmorný defenzivní hokej příliš atraktivní. Úvodní zápasy nového ročníku NHL se ale prozatím nesou v úplně jiném duchu.

Dnes jsem se dozvěděl, že nastal problém jak na poslední chvíli sehnat lístky, protože na dnešní duel s Washingtonem je beznadějně vyprodáno.

Je to určitá motivační prémie i pro samotné hráče, protože hrát zápasy v aréně naplněné k prasknutí je vždy větší zážitek, než když prosvítá plno neobsazených křesel.  

12.10.2017

https://www.sport.cz/hokej/nhl/clanek/924925-cesky-mladik-v-torontu-zaril-a-dablove-dal-vitezi-byl-to-skutecny-krest-ohnem-mysli-si-zacha.html#hp-artcl

 

http://sport.tn.nova.cz/clanek/zacha-dvema-goly-prispel-k-vyhre-new-jersey-a-byl-hvezdou-zapasu.html

http://www.nhl.cz/zacha-dvema-goly-podporil-devils-frolik-vyrazne-pomohl-calgary/5013646

 

Zápas s Torontem, který přímo v hale sledovalo 19 103 diváků, byl v zámoří velice sledovaný hned z několika důvodů, které z prostého utkání základní části vytvořily velice prestižní událost pro oba týmy i pro jejich fanoušky.

* Oba týmy vstoupily do sezóny skvěle a shodně zvítězily ve všech předchozích zápasech.

* Část bývalého managementu Devils odešla z New Jersey právě do Toronta v čele s Lou Lamoriellem, který působil ve funkci GM Devils od roku 1987 až do 2015, takže je s ním spojen velký kus klubové historie.

* Vítězný tým se usadí ve špičce NHL po tomto zápase. Nakonec znamenalo vítězství pro Devils lichotivé 3. místo v celé lize, přestože odehráli pouze tři zápasy. NHL teprve startuje, ale New Jersey bylo v předchozích letech v takové nelichotivé pozici, že každý malý dílčí úspěch představuje pro hráče i fanoušky velké potěšení a povzbuzení.

Z našeho pohledu bylo utkání zajímavé vzhledem k tomu, že

* Pavel Zacha debutoval v roce 2015 v NHL po boku Patrika Eliáše právě proti Torontu, připsal si v něm dva body a byla to úspěšná a vítězná premiéra, současně také úplně poslední zápas pro Patrika Eliáše v NHL.

* Podle GM Sarnie Sting Nicka Sinclaira zvažovalo do poslední chvíle vedení Toronta volbu ze čtvrtého místa v draftu NHL 2015 mezi Zachou a o měsíc starším Mitchem Marnerem. Z Toronta byli v Sarnii pokaždé skauti v silném zastoupení zvlášť v závěru sezóny. Sinclair byl několik dnů před draftem přesvědčený o tom, že budou volit jeho hráče podle formy komunikace v posledním období před draftem mezi ním a vedením Toronta. Sám předtím působil v roli skauta, takže měl jasnou představu o tom, jaký proces v Torontu momentálně probíhá. Toronto nakonec ale dalo přednost Marnerovi a Pavel Zacha tak zůstal volný pro Devils.

 

* Pavel Zacha byl  vyhlášen první hvězdou zápasu

 

Hlavní zásluhu na dosavadní úspěšné bilanci Devils má jednoznačně brankář Schneider.

 

https://hokej.idnes.cz/hokej-jaromir-jagr-calgary-los-angeles-dhf-/nhl.aspx?c=A171009_172601_nhl_tof

 

http://sport.tn.nova.cz/tema/16039-pavel-zacha

 

10.10.2017

New Jersey pokračuje přesně v tom, s čím na soupeře vyrukovalo v přípravných zápasech. Spolu s nimi zvítězilo v osmi utkáních a jednou s Rangers prohrálo v prodloužení. To je bilance, která byla před rokem či dvěma pro Devils sci-fi.

Také Buffalo se ze začátku půl třetiny nedostalo ze třetiny, zdá se, že enormní aktivitě Devils v začátcích zápasů prozatím soupěři nedokážou čelit.

Oproti loňsku prozatím střílí i dostatek branek a zápasy zvládají jednoznačně bez vypjatých závěrů. Opět v kontextu s přípravou, protože jinak po dvou zápasech nelze dělat žádné závěry.

Tým má početnou marodku na klíčových postech, ale letos draftovaní mladíci prozatím zvládají nadšením a rychlostí matadory zastoupit.

Tým už je dnes v Torontu, kde zítra odehraje v pořadí třetí zápas základní části NHL.

 

7.10.2017

Devils vstoupili do sezóny vítězně. Avalanche si překvapivě přivezli oba body ze svého prvního zápasu na Rangers, ale tentokrát byli horším týmem. Ďáblové mohli zvítězit i vyšším rozdílem, ale dokázali neproměnit i naprosto jasné gólovky díky neuvěřitelným zákrokům Jonathana Berniera, golmana Coloráda. 

Pavel Zacha ztratil parťáka na křídle - Palmieriho, po faulu na koleno před koncem druhé třetiny, to je velké mínus tohoto zápasu pro Devils.

Pavel Zacha odehrál 19.08 minut (nejvíc z útočníků) a dosáhl 64% úspěšnosti na vhazování - rovněž nejlepší průměr z útočníků New Jersey.

Vstup do sezóny, na kterou se už všichni hráči po dlouhé pauze opravdu těšili, byl tedy šťastný. Uvidíme, jak se Ďáblům bude dařit ve dvou následujících venkovních utkáních. V Prudential Centru se znovu domácím fanouškům představí až v pátek.

 

A New Era of Devils Hockey

začíná 7.10.2017 ve 20.00 hodin na stanici Nova Sport 1

Devils - Avalanche

 

https://www.nhl.com/devils/video/a-new-era-of-devils-hockey/t-277437418/c-53206003