Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/krajanci-v-evropskych-ligach-mozik-koblizek  •  Vydáno: 2.11.2017 13:01  •  Autor: Zacha Pavel st.

Krajánci v evropských ligách - Mozík, Koblížek

 

2.11.2017

 

VOJTĚCH MOZÍK

Velice mě potěšil další úspěch Vojty Mozíka v KHL. Po trápení na farmě New Jersey Devils v minulých dvou sezónách, kdy dostal minimální šanci ukázat svoje umění v prvním týmu, se Vojtěch velice dobře uchytil ve své premiérové sezóně v KHL v týmu Viťazu. Včera zaznamenal další gól v letošní sezóně, když dokázal prostřelit českého brankář Dominika Furcha.

Je skvělé, že se Mozíkovi tak daří a dokazuje, že ani případný další pokus prosadit se znovu v NHL na sebe v této konstelaci a s takovou formou nemusí nechat dlouho čekat.

 

RADEK KOBLÍŽEK

Podobně jako mladý brankář Hrachovina se daří etablovat se výrazně ve finské nejvyšší soutěži také bývalému hráči HHK Velké Meziříčí a následně Komety Brno Radkovi Koblížkovi. Tento šikovný a v Brně, podobně jako Hrachovina, nedoceněný hráč se dokázal výrazně prosadit v posledním utkání finské ligy, když zaznamenal vítězný gól svého týmu Kärpät Oulu v zápase proti Vääsän Sport, který skončil výhrou Oulu 4:3.

Je skvělé, že se mladým hráčům, u kterých bylo už od prvních tříd ZŠ jasně patrné jak dobře si rozumí na bruslích s hokejkou a pukem, daří prosazovat v uznávaných zahraničních ligách.

http://www.hokej.cz/mozik-propalil-furcha-slovan-naskok-neudrzel-koblizek-vystrelil-vyhru/5026252