Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/zaci-robina-hooda-hokejovy-vlog-c.2  •  Vydáno: 25.1.2018 19:19  •  Autor: Zacha Pavel st.

ŽÁCI ROBINA HOODA - hokejový vlog č. 2

 

 

20.12.2017

 

Tentokrát je na programu lukostřelba.

Je to fenomén, který v chlapcích i v mužích rozněcuje oheň šelmy a lovce zakořeněný v našich genech po dlouhá tisíciletí. A je pravděpodobné, že ani současná populace není k volání naší prapůvodní podstaty imunní.

 

Továrna na zážitky

Vždy jsem tvrdil, že rodiče strašně ochuzují sebe a hlavně své děti, když se omezí pouze na vynucování pořádku v pokojíčku a jakés takés plnění školních povinností. Protože existuje mnoho úžasných činností, u kterých zažijete vzrušení, zábavu i spoustu legrace. Ale hlavně lépe poznáte své děti a ony Vás, prohloubíte vztahy a vytvoříte si zážitky, na které pak i po letech budou Vaše děti rády vzpomínat. Nemusíte se nutně stávat členy nějakého sportovního klubu, stačí jen vyrazit do přírody s patřičným vybavením.

Lukostřelba určitě náleží do okruhu činností, které musí vábit každého správného kluka nebo holku. Tvůrci vlogu pojali tento díl jako seznámení s prostředím závodní lukostřelby, které je snadno dosažitelné ve velkých městech. Působí tam kluby sportovní lukostřelby a rádi tam uvítají nováčky.

Ve své výchovné praxi jsem dával přednost přirozenému způsobu provozování střelby z luku, který jsem absolvoval sám jako kluk a pak jsem ho předával svým dětem. Bylo to tehdy naprosto přirozené a normální, nic jiného vlastně nebylo dosažitelné.

K romantice spojené s lukem a rychlými šípy patří i výprava do lesa, kde je možné najít si vhodný jasanový prut, který se nejprve nechá vyschnout a pak je možné ho opracovat do tvaru luku odpovídající velikosti a věku dítěte. Tětivu můžeme uplést z režných nití, šípy si můžeme koupit nebo lépe - vyrobit. K tomu ještě toulec a chránič na palec a zápěstí ruky. Vyrobený luk nebude mít nikdy parametry drahého špičkového závodního luku, ale prožité vzrušení spojené s jeho výrobou a ozdobením tento nedostatek bohatě vynahradí.

Přeji Vám prožití toho magického pocitu, kdy šíp zasviští vzduchem a zmizí vašemu zraku v oblacích.

Jak téma pojali tvorci našeho krátkého filmu se můžete podívat ZDE:

https://www.youtube.com/watch?v=rzOls0w4SVs&t=10s

 

Emočním prostředím pro děti zabývající se lukostřelbou je život a boj severoamerických indiánů, případně legenda o Robinu Hoodovi.

Ale dnes je lukostřelba především krásný tradiční olympijský sport, který lze porovozovat ve většině větších měst České republiky.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Robin_Hood