Po slabším období slaví Devils čtyři výhry v řadě

Pavel Zacha - rozhovor

20.2.2018

Pavel Zacha, rozhovor pro hokej.cz

18.2.2018

Devils momentálně prožívají zajímavé období. Ikona klubu a jasná jednička v brankovišti Cory Schneider už dlouho nenastoupil do ostrého zápasu. Nejprve nemoc, potom zranění. To jsou důvody proč tým nemůže dlouhodobě nastoupit v nejsilnější sestavě. Ďáblové se i díky tomu v průběhu ledna po sériích proher propadli z předních pozic v divizi. V bráně nastupovala dvojka Keith Kinkaid, a také trojka - Edie Lack. Je o to hodnotnější, že tým se v posledních čtyřech utkáních dokázal přesto zvednout a pokaždé zvítězit. Třeba i proti Tampě, lídrovi konference.

Příjemné je, že k bodům pomohl také Pavel Zacha, který v průběhu ledna a února dostává stále významnější roli a veliký prostor na ledě, v průměru kolem 16 až 17 minut. Náleží momentálně k nejvytěžovanějším útočníkům New Jersey. Nastupuje při přesilovkách, oslabeních, při hře bez brankáře i v prodloužení. V utkání proti Lightnings se mu poprvé v kariéře podařilo skórovat při oslabení, o den později proti Carolině vstřelil branku jen několik sekund po skončení oslabení.

Vedení Devils je ústy svého GM velmi spokojeno s tím, jak na sobě zapracoval, jak je týmu v současnosti prospěšný. Očekává, že v tomto trendu bude pokračovat i ve zbytku sezóny.