Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/velky-den-patrika-eliase-s-viteznou-teckou  •  Vydáno: 25.2.2018 9:40  •  Autor: Zacha Pavel st.

Velký den Patrika Eliáše s vítěznou tečkou

 

24.2.2018

Patrik Eliáš oficiálně stvrdil fakt, že náleží k pouhým třem Čechům, kterých si některý z klubů NHL váží natolik, že navždy vyřadil dres s jejich číslem a vyvěsil jej mezi nejslavnější jména klubové historie v domovské aréně.

Včerejší večer náležel se všemi poctami Eliášovi a hráči jeho slavnost posvětili vítězstvím nad Islanders, odvěkým rivalem Devils. Pavel Zacha byl jediným Čechem, který byl tomuto historickému aktu přítomen na ledě. Jednalo se o úžasnou událost završující skvělou kariéru. Je škoda, že je této události u nás doma věnována tak malá pozornost. Patrik Eliáš dvacet let skvělým způsobem reprezentoval Českou republiku na nejnáročnějším světovém hokejovém fóru, aniž by za to byl doma adekvátně ceněn. Je to smutné, je to náš smutný a stále se opakující obrázek, ale není to problém pro Eliáše. Ten našel v New Jersey svou druhou domovinu, kam už navždy bude patřit. Může být skutečným vzorem pro mladé hokejové následovníky, měl skvělou kariéru, za kterou mu musíme poděkovat a mít k ní nevýslovný respekt.

https://hokej.idnes.cz/new-jersey-patrik-elias-vyrazeni-cisla-26-ffc-/nhl.aspx?c=A180225_022236_nhl_tof