Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/problematika-sportovni-etiky-ovlivnovani-vysledku-zapasu  •  Vydáno: 21.3.2018 19:01  •  Autor: Zacha Pavel st.

Problematika sportovní etiky - ovlivňování výsledků zápasů

 

5.3.2018

Profesionální sport je jedním z největších fenoménů moderní doby ve vyspělém světě. Zvlášť v zemích, kde se podařilo zajistit lidem základní potřeby a vytvořit tak prostor pro uspokojení davů po "chelbu a hrách" podle antického vzoru.

Tento svět může velice dobře živit velký počet lidí a ještě mnohem většímu počtu přinášet vzrušení a zábavu s dopředu nepředvídatelným průběhem a výsledkem. To je na něm elektrizující a přitažlivé.

Jedná se o atraktivní svět s velikou budoucností. Ovšem sport, to není pouze aréna obdivuhodných ctností. Je nesmírně důležité držet ho všemi silami a prostředky v rovnováze, protože se neustále každý den snaží vedle zástupů tvrdě se připravujících sportovců urvat z tohoto světa co nejvíc pro sebe i jiná skupina lidí, kteří jsou ochotni pošlapat všechny zásady  sportovní etiky i práva s cílem vydělat peníze.

A jednou z těchto nebezpečných metod, které mohou bez patřičné ochrany a koordinovaných protiakcí úplně zničit některá sportovní odvětví, je organizované ovlivňování výsledků sportovních zápasů.

http://www.kameveda.com/cs/dite-a-pravo/sportovni-pravo/377-ovlivnovani-vysledku-sportovnich-zapasu