Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/pristi-sezonu-nhl-zahaji-ve-svedsku-new-jersey-proti-edmontonu  •  Vydáno: 16.4.2018 22:42  •  Autor: Zacha Pavel st.

Devils se dnes v prvním domácím zápase Stanley Cupu pokusí dostat zpět do hry.

 

16.4.2018

Dnešní celodenní slavnost připravená pro fanoušky New Jersey Devils musela být zrušena. Silná bouře, vítr a déšť, to vše způsobilo rušení letů i vyřazení několika mostů a dálnic z provozu, což znamenalo skutečný dopravní kolaps zvlášť v ranní špičce, takže uspořádání této venkovní akce vůbec nepřicházelo v úvahu. Dalo by se říct, že se dnes v noci a ráno v oblasti New Yorku a Jersey City skutečně "čerti ženili". Uvidíme, co to předznamenává.

Řada hráčů se dnes v noci moc nevyspala, protože při tom kvílení větru bylo pro všechny těžké vůbec usnout.

Devils nastupují k zápasu za nepříznivého stavu 0:2, ale přece jen s určitou nadějí.

V domácím prostředí se musí nutně pokusit poprvé v sérii vyhrát. Určitou šanci dává  druhá polovina posledního zápasu v Tampě, kdy se přece jen podařilo soupeře zatlačit a výrazně ho přestřílet, hlavně v poslední třetině. Dále skvělý výkon Coryho Schneidera v brance, který po střídání udržel čisté konto a blýskl se dvěma neuvěřitelnými zákroky. Takže pokud by teď přišly jeho silné okamžiky, mohlo by to ještě osud série zdramatizovat.

A konečně, do sestavy se vracejí někteří dlouhodobí marodi, kteří by také mohli přinést oživení.

Uvidíme, co dnes Devils předvedou natěšenému, slavnostně nazdobenému a samozřejmě vyprodanému Prudential Centru v Newarku.

 

11.4.2018

Dnes byl na programu meeting týmu od 10.00 hodin, veřejný trénink od 11.00 hodin a ve 14.00 tým odletěl do Tampy.

Samozřejmě je vše kolem slavnostní, sváteční a pro hodně hráčů nové, protože vstupují do bojů o pohár poprvé v životě.

Mě osobně se líbilo detailní zaměření, které obdržel každý hráč. Obdržel hezky zpracovaná skripta, kde je obsaženo vše, co bude hráč potřebovat vědět. Nejen detailní údaje o všech hráčích soupeře, termíny a místa všech společných tréninků, odletů a akcí týmu, ale i pravidla hry směrem k příbuzenstvu hráčů, lístkům, přístupu do klubu a další důležité informace, aby se nikdo nemusel dohadovat a dotazovat.

Prostě detailní příprava na nadcházející dny na profesionální úrovni.

6.4.2018

Američané mají sebedůvěru v krvi, je součástí jejich existence a jsou v tom ohledu úplně jiní, než většina Čechů. Včerejší zápas v Prudential Centru proti Torontu toho byl důkazem. Vše bylo ještě otevřené, stav na ukazateli skóre ukazoval 1:1, ale už běžely upoutávky na Devils v Play off, na prodej lístků a suvenýrů. Vše se mohlo ještě na deset způsobů zvrtnout, ale tady si všichni byli naprosto jistí, že to dobře dopadne. Dost mě mrazilo při představě, že by to nevyšlo a jak by to lidi vzali. Udělali už pro boj o pohár neuvěřitelnou hromadu práce dopředu.

Včerejší poslední domácí zápas základní části NHL v Prudential Centru byl opět v něčem mimořádný a pro diváky atraktivní. Všichni obdrželi při vstupu rudě svítící a blikající náraměk na ruku, takže když hala před zápasem úplně potemněla a všude kolem blikaly tisíce krvavě rudých světel, tak s démonickou hudbou v uších to vyznívalo až strašidelně.

Jakmile zápas spěl k závěru, stále častěji se na kostce objevoval motiv vypůjčený odtud:

https://www.youtube.com/watch?v=H1_0qnSNBZ0

ve kterém rudí Sparťané s logem Devils na hrudi vyzývají k boji obrovskou přesilu nepřátel - skvěle zpracováno, úžasný efekt!

I jinak bývá režie zápasu hodně odvážná a nemalují se s tím. U nás způsobí poprask film, ve kterém malí slávisté čůrají na sparťanský dres, a je to správně, protože se jednalo o děti. Pro fanoušky Devils mají podobný náboj zápasy s Rangers, rivalita je dost vyhrocená, ale lidi vše drží v mezích a hlavně se tím baví.

Fandové Rangers sedí vedle domácích, nikdo nikoho neohročuje ani nenapadá, užívají si to, ale nemagoří z toho jako některé vymyté mozky na českých hokejových nebo fotbalových stadionech.Tam kdyby režie takto riskovala, půlka lidí by se asi pozabíjela.

Při zápase s Rangers například můžete na kostce sledovat výjev, jak kolem domu projíždí hokejová rolba s logem Rangers, z domu vyběhne rozzuřený řvoucí chlap s ocelovou tyčí v ruce a během chvilky rolbu totálně zdemoluje, plechy létají vzduchem a pak se povalují všude kolem.

V jiné reklamní pauze zase zelený obr Hulk s logem Devils na mocné hrudi napadne protivníka v barvách Rangers, rozmlátí s ním betonovou podlahu a nakonec ho do ní hluboko zadupe. Je to brutálně provokativní, ale současně po technické stránce naprosto čisté a profesionální. Pak snadněji pochopíte, proč tisíce lidí dávají takové peníze za lístek, jen aby tu show mohli zažít na vlastní kůži.

Ale nejen to, kromě této zábavy se zde vzdává pravidelně pocta veteránům z druhé světové války, hrdinům z pozdějších válek, policistům, požárníkům nebo i těm, kteří se starají o postižené děti. Ti všichni sklízí ovace ve stoje.

Včera po zápase nastoupil zástup takových osobností na led, hráči si před nimi vysvlékli své dresy, ve kterých vybojovali letošní základní část sezóny a darovali jim je bezprostředně po momentu, kdy opět potvrdili právo bojovat o pohár.

Člověk si uvědomil jak je strašně důležité, že nakonec Toronto dokázali porazit, protože jinak by ta oslava vůbec nemohla takto vyznít, pokud by se tedy vůbec konala.

Co Devils čeká dál?

Dnes brzy odpoledne trénink v Prudential Centru a pak odlet do Washingtonu k zítřejšímu zápasu č. 82, kterým bude základní část uzavřena. Pak bude už zřejmé proti komu Devil nastoupí ve vyřazovacích bojích. I úplně poslední zápasy mohou ještě tabulku pěkně zamotat.

 

5.4.2018

Devils to dokázali

Byla to těžká cesta, ale nakonec se všichni fandové Devils dočkali a oslavili vysněný úspěch.

Poprvé od roku 2012 a po loňském posledním místě v divizi se mohou zúčastnit bojů o Stanley Cup. Jistotu postupu získali ještě před posledním zápasem základní části.

Zápas se od počátku nevyvíjel moc dobře, Devils vedli na střely 10:2, ale ve stejném okamžiku prohrávali 0:1.Toronto skvěle bránilo, bylo jasné, že dnes moc gólů nepadne.

Až ve druhé třetině přišel obrat, který zařídila Zachova formace. Nejprve se prosadil Pavel Zacha, po něm Miles Wood. Držitel tří Stanley Cupů Ken Daneyko, momentálně působíci ja komentátor domácích zápasů New Jersey, se po zápase rozplýval, jak je neuvěřitelné a současně skvělé pro budoucnost, že v rozhodujícím momentě posunuli Devils dvě "Děti" do tolik vytouženého a roky odpíraného boje o pohár.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ken_Daneyko

Moc mě těší, že jsme mohli být u toho a užít si ty skvělé momenty na vlastní kůži.

Pavel Zacha se zasoužil o postup gólem a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Současně tak oslavil i své 21. narozeniny.

 

Prožili jsme skvělý večer. Díky za něj.Usmívající se

 

https://www.nhl.com/devils/video/zacha-finishes-maroons-nice-feed/t-277437418/c-59607003

http://www.onlajny.com/match/index/date/2018-04-06/id/216290

 

.....................................

Devils čekají poslední dva zápasy a pokud dnes porazí Toronto nebo Florida prohraje v základní hrací době, budou mít jistotu postupu do bojů o pohár. Mají to ale těžké, protože oba zápasy hrají proti týmům v tabulce před nimi, které chtějí dosáhnout co možná nejlepší pozice v play off.

Včera měli Devils jen volný dovednostní trénink, krátkou poradu a oficiální focení týmu. K tomuto účelu přiletěli vrtulníkem také majitelé klubu, dosedli na střechu Prudential Centra, prohodili pár slov s hráči i vedením, a pak zase hned odletěli řešit své ostatní záležitosti.

Za chvíli budou hráči absolvovat předzápasový trénink a potom se připraví na večerní zápas. V týmu i mezi fanoušky je natěšená atmosféra, týmu se daří, jde od vítězství k vítězství, ale tohle vše může být ošidné, protože zbývá udělat poslední krok, který bývá nejtěžší.

Tým má za sebou takový zvláštní zápas proti Rangers, který zvládli rozhodnout už prakticky v první třetině, takže fanoušci Rangers zklamaně odcházeli už v půli poslední třetiny. Tým hraje vlažně, blíží se kompletní přestavba tradičního týmu z New Yorku a šanci dostanou mladí hráči a nové tváře, které manažeři přivedou po sezóně.

 

https://tv.idnes.cz/pavel-zacha-new-jersey-devils-montrreal-f0a-/sport.aspx?idvideo=V180402_101844_sport_salv

 

 

3.4.2018

 

Zdravím všechny příznivce přímo z centra dění.

Stále není nic jistého, ale současně je to blízko. V New Jersey věří, že tentokrát se to povede. Včera večer jsem přijel za synem a dnešní zápas proti Rangers už mohu sledovat živě, což je vždycky něco úplně jiného, než v televizi. Takže doufám, že budu schopen poskytnout Vám i nějakou tu informaci navíc.

Tady v New Yorku je kupodivu větší zima, než u nás, střechy jsou pokryty sněhem a další by ještě mohl přijít ve čtvrtek. Věřím, že se společně s ním dostaví i postup do Play off. Ještě je nutné udělat poslední krok, Florida je stále ještě ve hře.

Tentokrát mám do USA naplánovanou prozatím vůbec nejdelší cestu. Buďto budu Pavla sledovat poprvé při zápasech o Ctanley Cup, a když to nevyjde, tak na sebe alespoň budeme mít čas, někam se podíváme a probereme všechno, na co nebyl v poslední době vůbec čas.

 

29.3.2018

Tak Florida přerušila vítěznou šňůru v Torontu po prohře 3:4 a alespoň na bod se vzdálila od postupující osmičky a Ďáblů na té vysněné osmé pozici. V podstatě to znamená, že New Jersey to zase mají ve svých rukách, ale tlak to nezmenšuje ani v nejmenším. Požadavek neztratit ani bod stále trvá, dnes to všechno znovu pokračuje proti Penguins, kteří mají jako úřadující držitel Stanley Cupu obrovskou kvalitu a už taky musí začít vyhrávat, aby si nakonec ještě nezkomplikovali svoji prozatím vcelku luxusní situaci.

V současné fázi základní části už má řada klubů neúčast v boji o pohár jistou, což je velká příležitost pro mladé hráče, kteří teď, v situaci kdy už vůbec o nic nejde, mohou dostat veliký prostor na ledě a ukázat manažerům a trenérům, co by se od nich v příští sezóně dalo očekávat.

https://www.nhl.com/standings/2017/conference

 

28.3.2018

Je to neuvěřitelná bitva o postup. Florida prakticky nechybuje a vyhrává jeden zápas za druhým, teoreticky je na tom lépe než Devils, pokud ji vítězná série vydrží. Jediný, kdo ztratil dva body ve dvou posledních zápasech, je Philadelpia, což Jersey nahrává, Columbus je ještě stále o bod odskočený.

Potěšitelné je, že Devils nakonec zvládli zápas s Carolinou, rivalem pod nimi v tabulce, v základní hrací době, přestože Carolina měla po většinu zápasu lepší pohyb a víc šancí. Hrozně vydřené vítězství se šťastným koncem pro Devils. Z jejich pohledu je smůla, že Columbus prohrával s Edmontonem v první třetině už 1:3, ale nakonec jim nasázel osmičku, takže má dva body a nepříblížil se tak úplně na dostřel.

Opravdu to asi bude drama až do konce, pokud se neprohrají dva zápasy a bude po nadějích - snad ne!

Potěšitelné je, že Pavlův výkon jde nahoru, odehrál solidní zápas i na vhazování, prosazuje se, přestože po zranění vypadl z formací pro oslabení a není na přesilovce. Ale to je v těchto fázích sezóny vedlejší, tým přečkal těžký trip po západním pobřeží a od té doby zápasy stále zvládá, čímž stále živí naději. Prakticky už Ďáblové hrájí několik zápasů play-off.

https://www.nhl.com/devils/video/zacha-rebound-tally/c-59311903

 

 

24.3.2018

Pavel Zacha se skutečně připojil k týmu v Pittsburghu a znovu naskočil do zápasu po půstu šesti utkání způsobeném zraněním. Z arény držitele Stanley Cupu se nakonec podařilo odvézt dva body, ale situace Devils je ohledně pokračování sezóny na hraně. Záleží na každém zápase i na výsledcích nejbližších soupeřů, kteří do posledních zápasů základní části NHL nastupují s tím samým cílem.

New Jersey se oproti loňsku, kdy prakticky už někdy na přelomu roku ztratilo reálnou šanci na boje o pohár, posunuli do jiné kategorie a o postup jsou ve hře do poslední chvíle. Přesto bude každý v klubu a kolem něj považovat za úspěch pouze postup, a nic jiného.

Uvidíme do jaké míry bude Pavel Zacha schopen přispět svému týmu k dosažení tohoto jasného cíle.

https://www.nhl.com/devils/news/324-pregame-notes-devils-vs-lightning/c-297268998

https://www.sport.cz/hokej/nhl/clanek/974716-paradni-obrat-v-pastrnakove-rezii-trefil-se-i-jaskin-dalsi-cesi-sbirali-asistence.html#hp-artcl

 

 

20.3.2018

V pondělí dali lékaři zelenou. To umožnilo úterní odlet do Pitsburghu, kde se o den později setká s týmem (dnes ještě hrají Devils v San Jose) a bude se už spolu s ostatními hráči připravovat na páteční zápas proti Penquins.Usmívající se

Je to pro ně už jako play off, protože každý bod může rozhodovat o postupu nebo konci sezóny.

 

 

19.3.2018

Zdánlivě triviální problém se nakonec ukázal nebýt tak bezvýznamným a herní absence způsobená zraněním ve vrchní části těla se protáhla téměř na delší dobu, než to při zápase v Montrealu vypadalo. Všichni věříme, že po dnešku už bude cesta zpět znovu otevřená.

Docela mě překvapil výrok Patrika Eliáše v dnešním deníku Sport, že se Pavel Zacha vzhledem ke konkurenci v týmu nevešel na pár zápasů do sestavy. Zřejmě nebyl na dálku úplně v obraze ohledně dění u týmu a určitě to nebyl úmysl, nicméně pravda je trochu jiná.

I když v konečném důsledku to vyzní úplně nastejno. Také je pravdou, že těch bodů se čekalo víc, ale to je tak jediný problém, jinak je údajně nejvyšší vedení s Pavlovou hrou velice spokojeno, protože udělal přesně ten pokrok, který si představovali.

Uvidíme, co bude dál, teď momentálně vše v klubu stojí a padá s úsilím o play off. Všichni chtějí být po dlouhé době zase ve hře o pohár, ale ještě to bude velký boj a asi drama do posledního zápasu.

8.3.2018

Příští sezónu NHL zahájí Oilers proti Devils 6. října 2018 v Göteborgu v hale Scandinavium. Pokud budou všichni zdravotně v pořádku, Pavel Zacha může opět nastoupit jako mnohokrát v juniorské Ontario Hockey League proti McDavidovi.

 

O několik dnů dříve, 1. října, nastoupí Devils v Bernu k přípravnému zápasu. Pro PZ to opět může být pikantní záležitost, protože proti Bernu v rámci letní CHL debutoval mezi muži už ve svých patnácti letech v dresu  Bílých Tygrů Liberec, když tehdy nastupoval na centru proti Tavaresovi.

......................

 

Pavel Zacha odstoupil v polovině posledního zápasu proti Montrealu ze zdravotních důvodů.

V dnešním utkání proti Jets nenastoupí, ale jeho stav se rychle zlepšuje.

Dnešek ukáže, zda s týmem budem schopen odletět na trip po západním pobřeží.