Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/vcelku-zajimavy-pohled-rozsirujici-znalosti-o-problematice-zamorskeho-juniorskeho-hokeje  •  Vydáno: 24.3.2018 18:59  •  Autor: Zacha Pavel st.

Vcelku zajímavý pohled rozšiřující znalosti o problematice zámořského juniorského hokeje.

 

24.3.2018

Rodičům a hráčům kolem patnáctého roku věku, kdy se rozhodují - co dál, přichází vhod každá trošičku použitelná informace o možnostech dalšího působení v zahraničí, aby si mohli udělat lepší obrázek, popřemýšlet o všech možnostech a zvážit, zda je skutečně reálné se pro nějakou rozhodnout. Mylné představy až naivita mohou způsobit hodně škod a nepříjemné vystřízlivění ze zámořského hokejového snu.

Mezi rodiči jsou v tomto ohledu veliké rozdíly. Někteří jsou perfektně v obraze, zdají důležité detaily i existující možnosti, děti připravují odmala pomocí cest na turnaje do zámoří i rozvojem dovedností včetně těch jazykových, během kterých mají možnost pochopit prostředí  a jeho základní zákonitosti.

Jiní neví o nárocích kladených na mladé hokejisty v Kanadě a USA prakticky vůbec nic, takže pravděpodobnost chybného rozhodnutí je v jejich případě vysoká. 

Článek "Americký sen" může být jedním malým kamínkem v mozaice nutného poznání ještě předtím, než se o zámořský hokej ještě vůbec mladí hráči začnou zajímat.

 

https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/973340-americky-sen-co-rekne-trener-je-svate-rika-odbornik-na-zamorsky-hokejovy-system-mladeze.html#section-artcl