Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/soucasna-era-hokeje-bude-historiky-jednou-nazvana-erou-dovednosti  •  Vydáno: 8.4.2018 14:56  •  Autor: Zacha Pavel st.

Současná éra hokeje bude historiky jednou nazvána érou dovedností

8.4.2018

V Česku se toto období podařilo v jednotlivých případech výrazněji odstartovat někdy před sedmi osmi roky, v zámoří už to běží na plné obrátky dvacet let. My také u nás máme někde střelnice, jako tu v Liberci - nebo teď mě potěšila informace o tom, že v Příbrami pořádají sbírku na výstavbu nové střelnice. To je ta správná cesta dopředu. Nikde u nás prozatím neexistuje centrum dovedností v takovém rozsahu a kvalitě, které jsme v Montrealu navštívili už před sedmi roky, a šla nám z toho tehdy hlava kolem.

Nejen zdokonalování techniky bruslení, nejen střelba a různé způsoby zakončení či technika hole, ale také departmenty pro rozvoj hockey sense nebo pro rozvoj očí, tzv."zrakových operací". Tohle je pro nás stále sci-fi, je třeba to alespoň někde nabídnout, aby byly tyto vymoženosti dostupné alespoň těm, kteří nevěří bludům a snaží se chápat v plném rozsahu ten skutečný a určující význam tréninku dovedností.

Dnes jsme v klubu zveřejnili článek o tvorbě dovedností, po jehož publikování mi už do hodiny dva rodiče napsali, že po přečtení tohoto článku to tajemství úspěchu snad musí pochopit už úplně každý. Jestli to tak bude, tím se teprve nechme překvapit. Prozatím bych Vás na tento článek chtěl pouze upozornit.

Vychází z vědecké teorie ale i životních zkušeností nejlepšího českého střelce všech dob Milana Nového, z mé vlastní zkušenosti trenéra a rodiče, bavil jsem se na to téma před třemi dny i s jedničkou posledního draftu Nico Hischierem.

V hokeji ta cesta nahoru prostě už od Gretzkiho éry vede stále jedním směrem, přesto se u nás většina lidí tímto směrem nevydává, prostě proto, že je tak strašně náročný.

http://www.kameveda.com/cs/rozvoj-talentu/411-systematicky-rozvoj-dovednosti-na-prikladu-ledniho-hokeje-nacvik-strelby-scoring