Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/oveckinuv-washington-konecne-ve-finale  •  Vydáno: 24.5.2018 22:35  •  Autor: Zacha Pavel st.

Ovečkinův Washington konečně ve finále

24.5.2018

Je to velká událost pro všechny kluky a malé hokejisty. Možná dnes už Ovečkinovu popularitu mezi hokejovým potěrem překryly mladší hvězdy v čele s McDavidem, ale evropská generace současných mladých hráčů kolem dvaceti let vyrůstala ve shlížení se v Ovečkinovi. Proto dnes hokejisté tak vášnivě sledují dění v NHL a přejí Washingtonu pohár. Já osobně jsem sázel na Tampu, ale Washington letos cítí velikou šanci a jde si za ní. Ta otočka ze stavu 2:3 na 4:3 na zápasy s Tampou představovala vedle jízdy Vegas největší událost letošního play off NHL.

Že se nejedná jen o nějakou místní odchylku v popularitě svědčí letošní příhoda z New Jersey. Pavel Zacha ml. nejvíc kamarádí s mladíky Jasperem Brattem a Nico Hirschierem. Jednou si vzájemně ukazovali fotografie ze svého mládí a hrozně se nasmáli tomu jak byli všichni úplně stejní.

Jako podle kopíráku měli povolené řemínky u přilby, žluté tkaničky a jazyk z boty venku. Všichni chtěli vypadat jako Ovečkin a bylo úplně jedno, jestli vyrůstali ve Švýcarsku, ve Švédsku nebo v Česku. Přesah Alexandra Oviho do světového hokejového hnutí byl, a stále je, obrovský. Proto ten živý zájem o současný boj o pohár. A proto ho tolik hokejistů přeje právě Ovečkinovi.

Nejde jen o to, že dává góly, ale má i neuvěřitelný fyzický fond. Je neskutečně silný. Hodně nejsilnějších hráčů v jiných týmech se ho pokoušelo skolit, ale většinou si o něj jen vyrazili dech. Je pevný jako skála, nepřekonatelný v soubojích. Také z toho se rodí ten všeobecný respekt napříč celou NHL. Užívám si, že si v nářaďovně mohu najít právě jeho hokejku s tím šíleným zahnutím, a vyslat pár puků na branku. Člověka to ještě o trochu víc vtáhne do děje.

Spolu s ním je také Jakub Vrána ve finále Stanley Cupu. Pokud doveze do Česka pohár, překoná svého vrstevníka Pastrňáka. Vždy jsem tvrdil, že souboj těch dvou českých útočníků je teprve na začátku, a pro českého fanouška bude v dalších letech ještě hodně zajímavý.