Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/jakub-vrana-na-sveho-trenera-nezapomnel  •  Vydáno: 12.7.2018 11:18  •  Autor: Zacha Pavel st.

Jakub Vrána na svého trenéra nezapomněl

 

12.7.2018

Velká gratulace Jakubovi Vránovi, jeho rodičům, a také Zbyňkovi Zavadilovi

Dozněly oslavy spojené s přítomností Stanley Cupu na našem území, kam po dvou hubených letech zase zavítal. Bylojistě  příjemné a zajímavé sledovat celou tu cestu hráče, trenéra a rodičů, od malička až ke zvedání poháru nad hlavu. Jakub měl vedle talentu a opravdového zanícení pro hokej štěstí na podporu rodiny, na trenéra Zavadila i na hráčského agenta. Každý z těch lidí odvedl na svém poli v pravou chvíli skvělou práci. Zbyňkovi Zavadilovi jsem samozřejmě pogratuloval přímo.

Ten jeho současný úspěch je velkým povzbuzením i pro ostatní trenéry a rodiče. Vždy extrémně vynikal, když s ním Letňany přijely na zápas, bylo to pokaždé něčím mimořádné. Všichni čekali, co bude. Pro nás ostatní by bylo deprimující, kdyby se ani hráč takových kvalit, které nám byly na očích od přípravky, do NHL neprosadil. Vyvstala by otázka, co by tedy křídelní útočník měl ještě víc umět, aby se tam zabydlel.

Určitě svoji roli sehrál i jeho letitý souboj o místo na slunci s velkým konkurentem v týmu  Letců, s Jakubem Karabáčkem. Dalším nesmírně šikovným útočníkem, jejich vzájemná soutěž až rivalita je hnala dopředu na každém tréninku i zápase. Možná se chvílemi nemuseli, ale s odstupem času jistě uznávají, že si vzájemně při svém rozvoji hodně prospěli. Bez kvalitní konkurence není cesta nahoru.

Zbyněk Zavadil je trenérem, který má v první řadě rád trénování dětí a hokej jako takový. To je první trenérská vlastnost a od toho se teprve odvíjí vše další. Vždy jsem u trenéra rozlišoval jeho vztah ke sportu a k trenérskému řemeslu. Když hokej miloval, tak i když se třeba momentálně vydával ne zrovna optimálním směrem, byl jsem si jistý, že z něj bude dříve nebo později skvělý trenér, motivátor a pedagog. Protože to první, co opravdu dobrý trenér předává, je vztah a přístup. Až pak jsou dovednosti, disciplína a vše další.

Zbyněk Zavadil žije hokejem dodnes a opravdu ho má rád. Rozhovory s ním jsou vždy zajímavé a přínosné, nashromáždil letitou moudrost a zkušenost v oboru, ve kterém Češi ztratili krok se světem. Je skvělé, že také Jakub si tohle uvědomuje a při oslavách na svého trenéra nezapomněl.