Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/theodor-gebre-selassie-se-stal-nejen-stalici-werderu-bremy-ale-take-kapitanem-narodaku  •  Vydáno: 25.9.2018 21:07  •  Autor: Zacha Pavel st.

Werder - Hertha 3:1, Brémy budou po 5. kole fotbalové Bundesligy nejhůře třetí

 

25.9.2018

Brémy hrají opravdu skvěle a stále nemají dost. Dnes to odnesli Berlíňané a po prohře museli opustit druhé místo Bundesligy. Werder s Pavlenkou a Gebre Selassiem v sestavě skončí po toto kole  nejhůř třetí. Důležitější je, že Werder hraje opravdu dobře a vítězství nad těžkým soupeřem je zasloužené. Theo byl u prvního gólu v síti Herthy a zasloužil se i o ten třetí, protože pro svůj tým rychlostí a dobrým čtením hry zajistil penaltu. S vedením o dvě branky se pak zápas dohrával podstatně snadněji.

https://www.sport.cz/fotbal/bundesliga/clanek/1025879-fotbaliste-brem-porazili-herthu-a-sesadili-ji-z-druheho-mista.html#hp-artcl

 

23.9.2018

Po mnoha letech jsou Brémy na čtvrtém místě německé Bundesligy. A to ještě v předposledním zápase ztratily výhru v poslední minutě prodloužení. Nebýt tohoto selhání, mohly trůnit na úplně špici tabulky. Werder se v letech minulých většinou z kraje sezóny trápil na chvostu, vstupy do soutěže bývaly doslova tragické. Jen díky výbornému jaru se několikrát na poslední chvíli vyvaroval sestupu, což by pro klub i město představovalo pohromu.

Tentokrát  se zdá být všechno jinak, i když na nějaké závěry je po čtyřech kolech hodně brzy. Ale pro hráče a hlavně pro skvělé fanoušky je podobný pohled na tabulku obrovský svátek, umocněný léty přísného půstu.

Také je třeba brát v potaz, jak Theo před sezónou zdůrazňoval, že tentokrát mají z kraje soutěže výhodné rozlosování. Ty nejsilnější soupeře mají Brémy teprve před sebou. Dortmund, Hertha a Bayern jsou jedinými týmy v tabulce před Werderem, shodou okolností také ještě tyto týmy neprohrály zápas.

Přejme triu českých hráčů - Gebre Selassie, Drobný, Pavlenka, aby jejich jízda pokračovala po celý podzim.

 

6.9.2018

Theo poprvé v českém národním týmu v pozici kapitána

Dnes zdolá Theodor další mezník ve své úspěšné sportovní kariéře, když v Uherském Hradišti nastoupí večer proti Ukrajině na trávník s kapitánskou páskou. V poslední době zažívá ani nejúspěšnější období kariéry. V posledním zápase Bundesligy minulé sezóny rozhodl vítězným gólem na konečných 2:1, což představovalo posun na konečnou 11. příčku v tabulce.

V prvním zápase této sezóny se zase zasloužil o zisk bodu vyrovnávací hlavičkou těsně před koncem utkání. No a v tom posledním víkendovém utkání proti Frankfurtu zastavil útočnou akci soupeře díky vítězství v hlavičkovém souboji a za několik vteřin na to brankář Frankfurtu lovil míč poprvé ze své sítě. Později svedl souboj s protihráčem tak intenzivně, že ten obdržel za ránu pěstí červenou kartu, takže Werder dohrával zápas proti deseti a i díky tomu si odvezl tři body.

Po letech Werder začal sezónu konečně dobře, po dvou kolech se nachází na 7. místě tabulky. Theo si může užívat téměř jistoty, že bude nastupovat v základním kádru, už šest sezón se drží mezi platnými hráči v jedné z nejlepších lig světa.

Už proto bych mu přál, aby jeho premiéra v českém národním týmu v roli kapitána byla úspěšná. Samozřejmě budeme dnes večer přímo na stadionu i s jeho nejbližšími, abychom si to společně mohli co nejlépe užít.

Profesionální sport prostě někdy nabízí svoji horší, jindy zase lepší  tvář. A my to musíme brát tak, jak to přichází. Ale snažíme se žít, pracovat a reagovat tak, aby těch lepších dnů bylo víc.

https://www.sport.cz/fotbal/liga-narodu/clanek/1019998-kapitanskou-pasku-navlekne-proti-ukrajincum-gebre-selassie-velka-pocta-hlesl.html#hp-artcl

https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-reprezentace/344215/gebre-selassie-by-mel-byt-kapitanem-reprezentace-vnimam-zodpovednost.html