Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/v-nocni-bitve-proti-dallasu-prozil-jakub-zboril-svoji-vytouzenou-premieru  •  Vydáno: 17.11.2018 14:29  •  Autor: Zacha Pavel st.

V noční bitvě proti Dallasu prožil Jakub Zbořil svoji vytouženou premiéru

 

17.11.2018

 

 

Bylo to o něco delší čekání, než jsme tehdy v červnu 2015 na Floridě po draftu NHL všichni předpokládali. Boston tehdy "nakupoval" mladé talenty ve velkém, brali v prvním kole jako 13., 14. a 15. Kuba šel na řadu jako první - třináctka draftu NHL. O rok předtím brali Jakuba Vránu také z této pozice. Cesta do NHL byla pořádně dlouhá, ale vůle a vytrvalost nakonec zvítězila. O to byl Kubův debut sladší.

Přejme brněnskému obránci hodně dalších startů v nejlepší lize. Jistě, víc našich hráčů mezi tím vstoupilo do NHL, o kterých jsem nic nepsal, ale to je zapříčiněno tím, že Jakuba jsem viděl vyrůstat. Byly roky, kdy jsem ho sledoval na tréninku i zápase každý den. Takže je to tak trochu i můj vlastní svátek  a oslava mladého hráče, na kterého bych mohl "psát diplomku, jak detailně jsem znal jeho talent i povahu.

Dnes v noci si splnil dětský sen a nakonec to opravdu dotáhl do NHL. Važme si toho, že to v Americe nezabalil a trpělivě čekal na příležitost, která dnes v noci dozrála.

S Pavlem k sobě mají a vždycky měli blízko, ani rozdílné cesty osudu staré dětské přátelství  nepokrylo prachem. Kuba je dobrý kluk, a po dnešku už můžeme tvrdit, že také skvělý hráč - hráč NHL. Protože jen tato soutěž je hodnotícím kriteriem hokejových kvalit a kariér.

Když tady někdo o někom tvrdí, že je velkým hráčem, a on přitom neopustil extraligu, považuji to v dnešní době za blábol.

Gratulace hlavně jemu, a taky samozřejmě tátovi Josefovi a všem blízkým, kteří ho podporovali na jeho cestě. Je skvělé, že sportovní život přináší i tyto příběhy, které mohou být inspirací mnoha dalším klukům a dalším rodičům.

https://hokej.idnes.cz/roman-polak-radek-faksa-jakub-zboril-nhl-brad-marchand-boston-bruins-dallas-stars-gpu-/nhl.aspx?c=A181117_124033_nhl_rmp