Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/patr-sidlik-se-vykoupil-z-ceskeho-hokejoveho-otroctvi-stalo-ho-to-temer-milion-korun  •  Vydáno: 19.11.2018 13:49  •  Autor: Zacha Pavel st.

Petr Šidlík se vykoupil z českého hokejového otroctví - stálo ho to téměř milion korun.

 

19.11.2018

 

Mohl si koupit auto, místo toho si koupil sám sebe!

To bohužel není vtip, ale realita!

 

Není to zdaleka jen Petr Šidlík, těch jmen je víc.

Český hokej nemá největší problém v nových dresech, jak by se to podle počtu internetových a novinových titulků nezasvěceným fandům mohlo jevit. Tato kauza jen všem odkrývá procesní nedostatečnost fungování našeho hokeje, či chcete-li, neúctu k těm, kterým by měl sloužit, tedy hokejové základně a o dost početnější mase fanoušků, která z něj stále dělá určitý fenomén.

Ty obří problémy jsou stále stejné, vévodí jim tabulkový systém. Nedávný případ Petra Šidlíka, kterého to přišlo skoro na milion korun, díky kterému se vymanil ze sportovního nevolnictví a přestal být na našem vlastním vnitrostátním hokejovém trhu diskriminovaným Čechem vůči cizincům, jen znovu potvrdil, že problém existuje, žije a vesele škodí dál.

Snahou všech, kteří mají český hokej rádi a přáli by mu, aby se stal opět platformou národní hrdosti, přece musí být náprava tohoto stavu.

Jaká náprava?

Je to velice jednoduché. Tak jako se v devadesátých letech sešel výkonný výbor hokejového svazu a tento dramatický zásah do fungování našeho hokeje si skupinka konkrétních lidí odsouhlasila, tak může ten samý orgán - jen už trochu jiná skupinka lidí, toto pravidlo zrušit. Nic složitějšího v tom nehledejme. To je to, oč tu běží.

Otázkou zůstává, zda existuje něco, čím by bylo možno tento orgán přimět, aby konal ve jménu mnohem etičtější a smysluplnější budoucnosti českého hokeje. Domníváte se, že je možné vytvořit cosi, co by tento úkol pomohlo zvládnout?

Jsem toho názoru, že nemá smysl donekonečna teoretizovat. Všichni víme, jaké zlo tabulkový systém představuje. Tedy ví to alespoň ti z nás, kdo své děti provedli tímto prazvláštním světem od prvních krůčků na ledě po ukončení kariéry nebo do okamžiku opuštění tohoto prostředí a jejich fungování v zahraničí, kde by nic podobného nikdy nemohlo obstát. Ví to všichni, kteří měli někdy co do činění s řešením posunu kluka z bodu A do bodu B.

Ví to velmi dobře i dospělí hráči a jejich agenti, kteří mají stále větší potíž najít angažmá v situaci, kdy cizinci jsou zdarma a vlastní produkce hokejového systému - naši hráči, si táhnou na zádech břemeno v podobě vysoké částky, kterou musí klub zaplatit navíc, aby zamáznul prázdné políčko v sestavě.

Možná by jednou za tento akt mohl nejmocnější hokejový orgán získat "anti Nobelovu cenu" za způsob, jak zdegradovat sami sebe, svoji budoucnost a lední hokej jako nádherný sport.

 

Život je pohyb, rozvoj je dosahován pomocí pohybu!

Smrt a stagnace je naopak spojena s negací pohybu!

Hokejové řády de facto brání pohybu a rozvoji.

Pojďme se společně zamyslet nad tím, jak tento problém vyřešit.

 

Ale nejen zamyslet, pojďme udělat něco konkrétního, co by přineslo změnu k lepšímu.

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-tipsport-extraliga/349947/vykoupil-se-za-milion-ze-sveho-investice-ktera-nemusi-vyjit-vi-sidlik.html