Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/na-navsteve-v-new-yorku  •  Vydáno: 15.1.2019 20:01  •  Autor: Zacha Pavel st.

Na návštěvě v New Yorku

15.1.2019

 

Jsem na návštěvě u syna v USA, takže dění v našem či slovenském hokeji sleduji opravdu jen pár minut denně, pokusím se to napravit po návratu domů.

Věnuji se tady zajímavému tématu. Získávám informace o tom, jak probíhalo dětství dnešních mladých hráčů v NHL. Nejen z pohledu sportovního růstu, hokejového tréninku a tvorby dovedností, ale také mě zajímá, co je formovalo, co je motivovalo, jaké hráče  měli za vzory, jaké sledovali filmy, písničky, jaké hráli hry, atd.

Člověk si při tom uvědomí, jak je dnešní svět propojený a kolik toho mají děti společného díky tomu, že často sdílejí stejné produkty a hodnoty.

Mimochodem, vždy jsem měl pocit, že Hlinkův memoriál v Břeclavi není akcí, na kterou bychom mohli být nějak zvlášť hrdí, protože tím prostředím hokejový svět asi příliš neoslňujeme. Ale když se Američanů, Kanaďanů, Švédů nebo Finů zeptáte, zda tam rádi jezdili, kupodivu se dozvíte, že velice rádi. Ne že by byli zahrnuti nějakým luxusem nebo nadstandardním servisem, ale z prostého důvodu, že každé ráno mohli chřoupat obyčejné české rohlíky, které jim bez rozdílu země původu strašně chutnaly a dodnes na ně vzpomínají. Takové pečivo se nikde jinde na světě nevyskytuje, a těm klukům to silně utkvělo v paměti.

Tak alespoň že dokážeme hokejový svět upoutat těmi rohlíky.Smějící se

Co mi neuniklo, díky "jednomu z tribuny" - za což tímto děkuji, hokejový předseda se nechal vyprovokovat k naaranžovanému rozhovoru. Hodně špatná volba pro něj, hodně dobrá pro český sport a zvlášť český hokej. Myslím, že to netřeba nějak komentovat, je to luxusně zpracovaný usvědčující materiál, který snad otevře oči i mrtvým.

https://www.sport.cz/hokej/reprezentace/clanek/1060912-polemika-o-kralove-alibismu-a-jednom-velkem-omylu-cesky-hokej-potrebuje-rekonstrukci.html#hp-artcl