Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/theo-gebre-selassie-dosahl-200.zapasu-v-bundeslize-drive-nez-pavel-zacha-v-nhl  •  Vydáno: 25.3.2019 12:45  •  Autor: Zacha Pavel st.

Theo Gebre Selassie dosáhl 200. zápasu v Bundeslize dříve, než Pavel Zacha v NHL

25.3.2019

 

Před sezónou jsem se pokoušel odhadnout, kdo dříve dosáhne na 200. zápas v zahraniční soutěži. Šlo o to čí úspěch budeme dříve slavit? Zda to bude Theo Gebre Selassie v Brémách v rámci fotbalové Bundesligy, nebo Pavel Zacha v NHL.

Oba měli šanci dosáhnout této mety zhruba ve stejnou dobu. Nakonec se to podařilo dříve Theovi, který má v týmu, zdá se, neotřesitelnou pozici a v sezóně nechyběl v základní sestavě Werderu ani minutu - jako jediný z celého týmu. Jeho úctyhodný počet startů v jednom týmu byl v Německu hojně komentován jako výjimečná událost, v Česku vše proběhlo prakticky bez povšimnutí.

Pavel Zacha si díky zranění, které nejprve vůbec nevypadalo nějak vážně, tuto výroční zápasovou metu nechal o pár dnů utéct, ale v současné době už jí je opravdu blízko (195 zápasů v NHL). Zdánlivě, v NHL člověk nikdy neví. Pokud by vše proběhlo ideálně, nepřišlo zranění ani žádná jiná pohroma, mohl by odehrát 200. mač NHL ještě těsně před svými 22. narozeninami, což by bylo možné považovat za slušný počin a úspěch.

Jinak jsem rád, že se Pavlovi podařilo navázat na výkony před zraněním, kdy se mu dařilo herně i bodově. V zápasech po jeho návratu do sestavy zaznamenalo New Jersey tři góly, když počítám dva poslední zápasy (1:5 s Bostonem a 2:1 PP s Arizonou) včetně rozhodujícího nájezdu, který znamenal zisk dvou bodů. Pavel Zacha byl u všech branek svého týmu 1+2. Asistence proti Arizoně a proměnění rozhodujícího nájezdu jej vyneslo na první hvězdu zápasu, což se před jednáním o nové smlouvě hodí určitě mnohem víc, než kdyby se mu nedařilo a nebyl vůbec vidět.

Mnozí  vycházejí z názoru, že týmům, které ztratily šanci na Ctanley Cup, už o nic nejde a sezónu už jen dohrávají. Ale když sledujete zápasy, nějaký ústup od tempa NHL nevidíte. V jinak dokonalém systému NHL je trošičku slabinou fakt, že týmy na posledních místech - tedy jejich nejvyšší vedení, se občas snaží dopadnout co nejhůř v tabulce, aby měli šanci na první volby draftu. To je prostě fakt. Musí ale také brát v úvahu své fanoušky a nenaštvat je, aby na ně v dalších sezónách nezanevřeli.

Na druhé straně - po ledě jezdí hráči, kteří bojují o nové smlouvy, povolaní hráči z farem se snaží ukázat v nejlepším světle a maximálně využít šance na zaujetí pozornosti, takže hra má stále neuvěřitelné tempo.