Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/semifinale-hokejove-extraligy  •  Vydáno: 3.4.2019 15:29  •  Autor: Zacha Pavel st.

Semifinále hokejové extraligy

3.4.2019

Obě série jsou zajímavé. Indrák v Plzni a Musil v Třinci jsou hráči, kteří vyrůstali před našimi zraky a to je dnes z mého úhlu pohledu nejzajímavější. Ale mám blíž k duelu Liberce s Brnem. V obou klubech jsme s Pavlem strávili čtyři roky, Kometě celý život fandil už můj táta, pak i já od nějakých pěti let.

Ale poslední roky fandím Liberci, protože zde je nejlepší zázemí a poznali jsme tam opravdu mimořádné trenérské osobnosti. Prožili jsme tam nejhezčí roky a tím je to dané.

Současně musím říct, že všude tady na Vysočině lidi fandí Kometě, je to pro ně událost. Někteří mí známí mají náročnou práci, dřou od nevidím do nevidím, a pokud je něco baví, na něco se těší, je to jízda Komety, kde se odreagují, vlastní permanentky.

Před začátkem semifinále to cítím tak, že serii rozhodne a celý další vývoj předurčí hned ten dnešní první zápas. Liberec je doma a vyhrál základní část, Kometa poslední dva roky vládne play off. To co v něm předvádí budí u soupeřu respekt. Dnes začíná venku, pár dnů její hráči nebyli v zápasovém zatížení, takže je ta nejvhodnější doba zbavit ji kouzla neporazitelnosti v boji o titul. Pokud se to podaří, už to bude jiné, už tam budou pochybnosti, už cosi přestane fungovat.

Ale i naopak, pokud zvítězí, bude se Liberci velice obtížně zvládat druhý zápas se soupeřem ujištěném o fungování své koncepce přípravy, která má svoji logiku a je vysoce účinná.