Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/bez-afery-se-to-tedy-opet-neobeslo  •  Vydáno: 11.4.2019 15:40  •  Autor: Zacha Pavel st.

Bez aféry se to tedy opět neobešlo

11.4.2019

Máte pravdu, nedává to smysl. Několik redaktorů mě oslovilo s žádostí o rozhovor na téma neúčasti syna v přípravném kempu - shodně jsem jim odpověděl, že veřejně nechci nic prezentovat. Z prostého důvodu, cokoliv bych uvedl, bylo by využito k další kampani proti nám.

Přesto bych se mohl pokusit pouze formou několika otázek, aniž bych uváděl cokoliv jiného než pan Říha,  poukázat na slabá místa té současné kampaně. Možná se to pak už tak nesrozumitelné jevit nebude.

 

Co tedy zaznělo od trenéra Říhy.

1. "Se Zachou mluvil v lednu Petr Nedvěd, pak už jsme to nechali být..." souhlas, dokonce jsem byl osobně na místě, mohu potvrdit, takhle to bylo.

2. Počátek dubna:  "Patrik Eliáš hovořil se Zachou a doporučil mu účast na MS..."  Z tohoto vyplývá, že Eliáš doporučil Zachovi účast, ale není uvedeno, jakou dostal odpověď.  Domnívám se, že to je pro celou záležitost podstatnější informace. Jsou totiž jen dvě možnosti:

 

a) buďto by Zacha na základě souboru všech existujících okolností odpověděl, že by se rád zúčastnil a chce na MS - nebo prozatím na přípravný kemp,  odcestovat,

b) nebo na základě stejného souboru okolností na MS nechce nebo nemůže odcestovat.

 

Tohle je důležité si uvědomit, abychom se nějak orientovali. Pokud by měl v úmyslu se na MS probojovat a nic mu v tom nebránilo, působilo by následné odmítnutí přicestovat na přípravný kemp naprosto nepochopitelně, scestně a hloupě. V tom se asi shodneme.

Nebo to mohlo být tak, druhá varianta, že Patrik Eliáš dostal jednoznačnou odpověď, že Zacha na MS nepřicestuje.

V každém případě následně po tomto rozhovoru přišla pozvánka tzv."natvrdo" od trenéra Říhy.  Věděl tedy přesně, jaká je u hráče situace a sám to v rozhovoru přiznal.  O den později po nominování Zachy do přípravného kempu, jak uvádí trenér Říha, volal Zachovi ještě Petr Nedvěd, který zřejmě dostal stejnou odpověď jako Patrik Eliáš.  

Několik dnů nebyla věc komentována, až včera 10. dubna. Současně s podivem trenéra Říhy, že "...nechápe hráčův postoj".

Ano, takto podáno je to skutečně nepochopitelné, vypadá to, že ten Zacha je skutečně divný patron. Utvrzení veřejnosti v tomto přesvědčení představuje zřejmě hlavní důvod celého představení.

Nabízí se alre ale jiná, mnohem zajímavější otázka.

Jak pohlížet na počínání vedení reprezentační lavičky, když nominuje hráče až v momentě, kdy se ujistí, že hráč nemůže na MS z nějakých důvodů odcestovat.

"...Od  ledna jsme to nechali být, pak s ním hovořil Patrik Eliáš..."

Posouzení nechám na Vás.

Takže se omlouvám, původně jsem kvitoval, že se současný realizační tým nároďáku nebude tradičního honu na Zachu účastnit, ale mýlil jsem se.

To je z mé strany k této věci vše.

 

Zesměšnění Kamevédy

 

K čemu bych se naopak chtěl vyjádřit, to byly komentáře redakce Sportu ke Kamevédě ve spojitosti s touto věcí. Kamevéda je moje práce, blízce se mě to dotýká. Jistě ji každý nemůže studovat, to chápu, ale divím se, že ji redaktor schválně v názvu komolí a naprosto chybně vykládá.

Předně už na počátku hovoří o drilu, který představuje, přestože už ve svém názvu má komplexnost, pestrost  a široký rozsah působení  na dítě v oblasti pohybové, i v ostatních důležitých oblastech rozvoje dítěte. Všestrannost a komplexnost je opakem drilu, který naopak sází na veliké množství opakování jedné činnosti či dovednosti, vzniklo v tenisu, tzv. Hopmanův drill.

Je to tedy nesmysl vyvěrající z nevědomosti.

Abych takovým nepřesnostem předešel, v několika případech jsem redaktory Sportu oslovil s žádostí o stručné prezentování Kamevédy jako metody zlepšení stavu pohybové výchovy naší mládeže v rodině. Aby alespoň část rodičů a trenérů získala informaci o tom, že pokud to myslí se sportem dětí vážně, existuje instituce, která jim může i v současných těžkých podmínkách být oporou. Bylo v několika případech přislíbeno, ale nikdy realizováno. Domnívám se, že je to škoda, protože Česko má v oblasti mládežnického sportu  velký problém. Současně velice málo reálných vizí jak situaci řešit.