Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/aprilove-hokejove-ozveny  •  Vydáno: 23.4.2019 20:22  •  Autor: Zacha Pavel st.

Aprílové hokejové ozvěny

23.4.2019

 

*

Hokejová série Liberec - Brno dopadla lépe pro Bílé Tygry, ke smutku mnoha fanoušků tady na Vysočině a na jihu Moravy. Je fakt, že třetí titul by možná ještě usnadnil cestu k realizaci a k financování stavby nové brněnské víceúčelové arény, což by do budoucna pozvedlo celou tuto destinaci a sportovní život.  Bílí Tygři ale letos mají tým na titul, pokud se vyrovnají s faktem, že finále bude ještě náročnější. Přál bych titul Liberci, je to dnes nejatraktivnější hokejová adresa.  Přestěhovat se za hokejem do Liberce může být pro mnoho dětí i rodičů tím nejlepším životním rozhodnutím.

Současně musím uznat, že Ostravsko představuje po Praze nejsilnější hokejovou oblast. Také o Kamevédě směřovalo nejvíc knížek po Praze právě tam - na sever Moravy, kde je stále pro hodně rodičů zajímavou výzvou dát kluka na hokej. Titul by celému Ostravsku strašně pomohl a ještě by o hokej dětí v celé oblasti stoupl zájem. Takže se nechme překvapit jak vše nakonec dopadne.

*

Jaromír Jágr už byl mnohými odepisovaný, ale jen si trochu odpočal a zbavil se zdravotních problémů, ukázal všem kritikům, že na místní hokej stále ještě má.  Jeho čtyři góly jsou ale současně obviněním úrovně našeho domácího hokeje. Mnozí stále nemají ani v roce 2019 jasno v hlavě v tom ohledu, kde se naše nejvyšší soutěže výkonnostně nacházejí. Jardův skvělý večer jim snad konečně napověděl. V NHL by už zřejmě nic podobného předvést nedokázal - při vší úctě a respektu je to tam někde úplně jinde.

*

Dr. Luděk Bukač zemřel nečekaně. S respektem lze ocenit celou jeho kariéru. Odvíjela se v době, kdy se ještě český hokej těšil velkému respektu  ostatních hokejových zemí, na rozdíl od dneška. Výčet jeho důležitých a slavných momentů provedli už ti povolanější, já bych se chtěl omezit na jeho poslední roky a statečné postoje doktora Bukače vůči dění v českém hokeji. Sám vím, že na kritizování některých opatření, postojů a komentářů z vedení Svazu, dnes zvaného Český hokej, se moc nedá profitovat. Pan Bukač tuto práci celé roky prováděl nikoliv s vidinou jakéhokoliv zisku, ale z prosté touhy pokusit se změnit věci k lepšímu. Choval se jako člověk, kterému srdce krvácí nad tím, kam jsme to přivedli. Při jeho brilantních pojmenováních otevřených i skrytých dějů a faktů, které deklasují hokejové prostředí, jsme se mi ostatní kritičtí břídilové museli až červenat. Dokázal jít přímo na věc a pojmenovávat jednotlivé děje s noblesou jemu vlastní. Odešla osobnost, která nikdy neztratila správný směr, což je na našich kluzištích věc nesmírně vzácná. Je otázkou, zda jej někdy někdo dokáže zastoupit.