Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/kanada-quebec-2009-vyberovy-kemp-c.2-v-humpolci  •  Vydáno: 19.11.2008 21:30  •  Autor: Zacha Pavel st.

KANADA QUÉBEC 2009 VÝBĚROVÝ KEMP č. 2 v Humpolci

V úterý 18. listopadu 2008 proběhl na zimním stadionu v Humpolci 2. výběrový kemp hokejistů ročníku narození 1996 a mladších, kteří se tentokrát v hojném počtu ucházeli o účast na turnaji nejvyšší kategorie „AAA“ , nazývaném v Kanadě neoficiálním MS hráčů sedmých tříd.
Turnaje se podle mého zjištění zúčastnili hráči Českých Budějovic, Sparty, Letců Letňany, Kladna, Komety GR, Komety Úvoz, Hodonína, Třebíče, Roudnice n. Labem, Šumperka, Nového Jičína, Jihlavy, Chomutova, Tábora a dalších klubů z celé republiky. Omlouvám se , pokud jsem některé neuvedl.

Přidány fotky
Aktualizované

http://www.zacha-hokej.cz/Fotky/konadaMusil.jpg
(pro zvětšení klikněte na fotku)

  Dotázal jsem se dnes hlavního trenéra čs. výběru pro Kanadu Františka Musila a hlavního organizátora celé akce pana Ing. Vojtěcha Čihaře, který zastává funkci předsedy komise mládeže VV ústeckého kraje, na bližší informace, na hodnocení kempu a také na další postup při výběru týmu.

František Musil byl tentokrát velmi spokojený s úrovní a kvalitou hráčů. Snažil se vysvětlit filozofii těchto výběrových akcí. Hráči přijedou někdy trochu nervózní, ve snaze ukázat to nejlepší ze své hry. Trenéři se je snaží rozdělit, aby nehráli spolu tak jako jsou zvyklí hrát ve svých klubech. Aby hráli na různých postech. Přitom sledují, jak se hráči vyrovnávají s tímto tlakem, protože v Kanadě na ně bude hodně věcí nových a nezvyklých a hráč, který není schopen zareagovat na změnu, přizpůsobit se a podat v jiných podmínkách výborný výkon, nemůže být týmu v krizových situacích prospěšný. Dnes byly provedeny určité poznámky k hráčům, ale další informace přímo k výběru hráčů na další kemp v této chvíli nejsou k dispozici.

Ing. Vojtěch Čihař mi sdělil, že první upřesňující informace bude schopen říci zítra 19. listopadu mezi 15 -17 hodinou. Hodně věcí se odvíjí od cen letenek a potažmo ceny celého zájezdu pro hráče. V této chvíli nejsou k dispozici ani rámcové informace ohledně ceny cesty do Kanady. Pouze je jisté, že příští akce se zúčastní už nižší počet hráčů, že už bude provedena jakási částečná selekce.

  Více informací bude na těchto stránkách uvedeno v momentě, jakmile je převezmu od pana Čihaře.

  Možná by nebylo na škodu uvedení základních údajů k turnaji v Québecu. Údaje z minulých ročníků je možné vyčíst na adrese:
www.tournoipee-wee.qc.ca

  Pro hráče z Evropy jsou atraktivní především dvě věci, které doma nemohou zažít. Tou první jsou návštěvy na zápasech, které podle atraktivnosti soupeřů dosahují i v prvních kolech kolem 12 tisíc diváků. Údajně bylo už zaznamenáno kolem 16 tisíc diváků na atraktivní finálové zápasy. To jsou pro nás a pro juniorský hokej nepředstavitelné ukazatele. Je možné, že někteří hráči, kteří se nebudou hokeji věnovat profesionálně, už si před podobnou návštěvou nikdy později hokej nezahrají.

  Druhým nejatraktivnějším momentem je skladba soupeřů, které český výběr může během turnaje potkat. Uvádím nejzajímavější soupeře z loňského turnaje, seznam týmů se každoročně opakuje : 
   
  ANAHEIM, ATLANTA, CAROLINA HURRICANES, COLUMBUS BLUE JACKETS, CHICAGO BL. HAWKS, BRATISLAVA – VÝBĚR SLOVENSKA, DETROIT RED WINGS, LOS ANGELES KINGS, MONTREAL CANADIENS, NASHVILLE PREDATORS, MOSKVA – VÝBĚR MOSKVY, NEW JERSEY DEVILS, NEW YORK ISLANDERS, NEW YORK RANGERS, PHILADELPHIE FLYERS, PHOENIX, PITSBURGH PENGUINS, ST-LOUIS BLUES, SWIS SELECT – VÝBĚR ŠVÝCARSKA, COLORADO AVALANGE, MINSK – VÝBĚR BĚLORUSKA, BOSTON BRUINS, PORIN ASSAT - VÝBĚR FINSKA, HALIFAX, CHOMUTOV – VÝBĚR ČR, a mnoho dalších.

  V tomto turnaji je nasazeno 2 x 28 týmů hrajících vyřazovacím způsobem. Kanada je na tento svůj turnaj, který má už padesátiletou tradici, patřičně hrdá. Tento gigantický turnaj se těší mimořádnému zájmu medií i hokejových celebrit, které na turnaj přijíždějí jako trenéři týmů nebo čestní hosté. Jména jako Gretzky, Lemieux, Messier, Brodeur, Orr, Esposito nebo Crosby můžete potkat přímo v hale. Kanaďané se vyznačují výbornou organizací. Na turnaj je tu pohlíženo jako na neoficiální MS hráčů 1996 a první velké měření sil nově nastupující hokejové generace. 
  Na tento šampionát se není možné volně přihlásit , ale je nutné čekat v dlouhé řadě zájemců, až některý z týmů neplní kvalitativní hledisko nebo se vyskytl jiný problém. Organizátoři takový výběr vyřadí a jeho místo zaplní jiným kvalitním týmem. František Musil mi již dříve vysvětloval, jak se už několik let snaží dostat do turnaje juniorský tým EDMONTON OILERS, ale dodnes se to nepodařilo.

  Ve druhém turnaji nižší úrovně je naopak možné vidět poměrně exotické týmy. Např. DUBAI – SJEDNOCENÉ ARAB. EMIRÁTY, MEXICO, SAN SEBASTIAN – ŠPANĚLSKO, VENETO – ITÁLIE, SLOVINSKO, BORDEAUX – FRANCIE atd.