Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/kometa-gr-sumperk-7-4  •  Vydáno: 2.11.2008 9:09  •  Autor: Zacha Pavel st.

KOMETA GR - ŠUMPERK 7 : 4

Třetiny : 2:1, 1:3, 4:0

Góly/asistence: Štancl 3/1, Zbořil A. 2/0, Zacha 1/1, Zajíc 1/0,
Jenyš 0/1, Voškeruša 0/1, Vlček 0/1.

Sestava: v brance odchytal 60 minut Jakub Machorek

Obrana: Štancl, Zbořil J., Cívka, Voškin, Vlček, Porzer

Útočníci: Zacha, Jenyš, Garčic, Boltvan, Weis, Polzer, Tichý, Zbořil A., Zajíc, Švejda.

Utkání podzimu jsme úspěšně zvládli. Zápas splnil očekávání svou dramatičností, herní úrovní některých hráčů na obou stranách, nasazením i tvrdostí.
Jaké momenty tedy byly pro dnešní výsledek rozhodující. V první řadě střelecká forma Patrika Štancla. Třikrát se trefit fantasticky od modré v takto vypjatém zápase je neuvěřitelné. Nebyly to žádné teče nebo náhody. Prostě rány, na které golman Šumperku nezareagoval. Čtyři body z dnešního zápasu, nejpovedenější zápas podzimu. Patrikovu střeleckou mušku dnes mohli závidět všichni útočníci.
Další důležitý moment nastal už hluboko z kraje týdne, kdy trenéři diskutovali o povolání či nepovolání Adama Zbořila na pomoc 7. třídě. Naštěstí se rozhodli pro posílení sedmé třídy a teď po zápase musíme uznat, že bez Adama bychom to dnes neuhráli. Nejenže dal dva veledůležité góly, ale vázal pozornost a síly soupeře a hodně týmu pomohl.
Jakub Machorek byl také klíčovou postavou zápasu. Neudělal jedinou chybu, ale protože to samé se dnes určitě nedalo říct o některých obráncích, musel čelit více brejkům soupeře než by bylo zdrávo. Nejvíce asi pomohl týmu za stavu 3:4 , kdy zlikvidoval dvě gólové šance v těsném sledu. Psychicky to byly určitě nejtěžší chvíle pro golmana i tým a Kuba nás v nich podržel.
Je sportovní přiznat i kvalitu soupeře, zvlášť Hroch s číslem 8 je všestranně vynikající hráč. Zaslouží obdiv i za mimořádnou fyzičku, ve druhé třetině odehrál snad 14 minut čistého času, kdy soupeř otáčel utkání. V závěru už byl se silami na dně, ale klobouk dolů před jeho výkonem.
Pochvalu jistě zaslouží i Pavel Zacha nejen za hezký šestý gól , ale za spoustu bruslení a napadání a připravování šancí, které mohl zvládnout při každém druhém střídání na ledě jen díky výborné fyzické kondici.
Z obránců se dnes líbil také Cívka, který vyřešil hodně situací a ustál množství soubojů. V tomto směru potvrdil prioritu odhodlaný Vlček svojí typickou nebojácností a důsledností. Také Jakub Zbořil odehrál velmi dobré utkání. Složité situace řešil odvážně a většinou úspěšně a byl jedním z mála obránců s citem pro přesné založení útoku.
Jak už to bývá, několik rodičů hráčů Šumperka vidělo příčinu prohry v rozhodčím. S tím asi nic nenaděláme. Z pohledu statistiky měl Šumperk 12 vyloučených a domácí byli vyloučeni devětkrát , tedy žádný velký nepoměr. Na druhé straně, byli to hráči Komety, kteří inkasovali v oslabení 3 na 5. Nebo jsme dostali branku po evidentním podtržení našeho obránce při naší přesilovce. Měli jsme hrát přesilovku 5 na 3 a místo toho soupeř snížil na 3:2. Rozhodčí určitě nebyli hlavní příčinou naší dnešní výhry.

První kolo je za námi. Pokud přejdeme z euforie ke konkrétním hodnocením, musíme přiznat značné problémy většiny hráčů při hře pod tlakem, v soubojích, ve hře na malém zhuštěném prostoru, ve zdvojování nebezpečných hráčů. Tyto činnosti jsme nezvládali a pokud budeme chtít uspět bez prohry i ve druhém kole ligy, kdy na závěr cestujeme na led našich dnešních soupeřů, musíme být připraveni určitě o něco lépe.