Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/prohra-seste-i-sedme-tridy-komety-gr.v-hodonine  •  Vydáno: 24.1.2009 22:45  •  Autor: Zacha Pavel st.

PROHRA ŠESTÉ I SEDMÉ TŘÍDY KOMETY GR. V HODONÍNĚ

7. Tř. HODONÍN - KOMETA GR    7 : 3 

Třetiny : 2:1, 3:1, 2:1

 

Poměr střel: 35/22

 

Poměr trestných minut:  10/26

 

Sestava: v brance odchytal 60 minut Vávra. Úspěšně kryl 28 střel, 7x inkasoval

 

Obrana: Štancl, Voškeruša, Porzer, Cívka

 

Útok : Vlček, Boltvan, Garčic, Jenyš, Polzer, Kozel,  Bláha, Tichý

 

 

Tak jsme dostali pěkný výprask.  Hodonín utnul vítěznou sérii sedmé třídy Komety Group, která se definitivně zastavila na čísle 1022 dnů bez prohry. Co je pozitivní, že Hodonín postavil skutečně asi nejsilnější možný tým a hrál se vynikající hokej.  Nemá smysl naříkat, že hráči Hodonína byli starší, protože v našem týmu se také nachází řada hráčů, kteří by měli spíše nastupovat za osmou třídu. Mladší hráči mohli dnes profitovat z toho, že odehráli utkání na úrovni osmé třídy, což je pro jejich vývoj určitě přínosnější, než když nastříleli v prvním kole svému dnešnímu soupeři patnáct branek.  Po této stránce to bylo jenom dobře.

 

Přestože jsme prohráli, je nutné vyzvednout některé hráče.  Charakter lidí obecně se nejlépe pozná v těch těžkých chvílích, kdy se nedaří a všechno směřuje k porážce.  Pokud bych si ale mohl vybrat dva hráče, se kterými bych se nebál „vydat do války", byli by to na prvním místě Patrik Štancl a David Vlček.  V minulém kole se zasloužili o záchranu ztraceného zápasu v Šumperku a dnes nebyli o nic horší.  Tito hráči nerozlišují nasazení v obrané nebo v útočné fázi, nebojí se svádět souboje proti jakékoliv přesile. Nikdy neuhnou ze srážky a už dnes jim v hrudi tepe nezdolné a statečné mladé hokejové srdce.  Pro další osud celého kolektivu bude životně důležité, zda se k morálce těchto dvou týmových vůdců přidají další hráči nebo zda ostatní zůstanou v nasazení a soubojích o poznání opatrnější.

 

 

 

6. třída  HODONÍN - KOMETA GROUP   6 : 1

 

Černou sobotu zahájila už v prvním utkání šestá třída, která dostala také pořádně „na frak.  Po vyrovnaném úvodu získávali domácí postupně převahu a Kometa dnes neměla ani sílu ani kvalitu a bojovnost potřebnou ke zvratu v utkání.  Také v tomto případě byl sehrán výborný zápas s jednoznačným výsledkem pro domácí.

 

Příčiny porážky šesté i sedmé třídy:

 

Podle mého názoru nás Hodonín dnes v obou třídách nejvýrazněji přehrál na postech brankářů. Oba domácí golmani dnes byli o poznání spolehlivější a to v těžkých utkáních rozhoduje.

Zatímco domácí sedmička postavila to nejlepší hrající stabilně za osmou třídu, Kometa k tomuto kroku  nepřistoupila a v tomto ohledu má ještě určitou výkonnostní rezervu.

 

Nerad bych upadal do tradičního koloritu naříkajících poražených, ale abychom byli spravedliví k oběma týmům Komety a jejich hráčům, své si v tomto dvojutkání odehrál i hlavní rozhodčí.  Už často jsem si kladl v podobných případech otázku, co se asi po takových zápasech děje v těch rozhodcovských hlavách. Zda jsou schopni si uvědomit, že svými výkony napomáhají úpadku našeho hokeje obecně.  Je jistě pravděpodobné, že by i bez podpory rozhodčího domácí dnes tak jako tak zvítězili. Ale utkání by byla jistě vyrovnanější a všechny strany by z nich měly  lepší pocit.  Určité přepískávání je vidět často, ale tento hlavní rozhodčí byl navíc neobyčejně odvážný a originální.

 

Situace 1.  (zápas sedmých tříd)  David Vlček se uvolnil na útočné modré čáře a jde sám na brankáře. Chystá se na zakončení, ale přichází sekera od obránce, která mu vyráží hokejku a pokračuje přes nohy. David padá a všichni hosté křičí nájezd, i když je nám jasné, že u tohoto sudího to může být maximálně dvouminutový trest.  Rozhodčí nás ale trumfnul skutečně všechny. Dává dvě minuty obránci Hodonína a k tomu také dvě minuty Davidovi za přifilmovaný pád. Tím nás dostal skutečně všechny. Ani trenéři se nezmohou na protesty a jen si rovnají v hlavě co vidí. Tento výrok je průkopnický a skutečně je třeba přiznat, že otevírá před sudími podobného charakteru do budoucna netušené možností.  Trumfnout jej může už jen výrok nějakého dalšího rozhodčího, který by příště mohl poslat hráče podraženého při brejku rovnou"do sprchy". 

 

Situace 2. (zápas šestých tříd)  Pavel Zacha udělal kličku obránci na modré a jde sám na brankáře. Po podražení zezadu padá a v brance končí jak hráč tak i puk. Zdá se, že nic nebrání za těchto okolností uznat branku.  Ale co vás nemá. Není to ani branka, není to ani trestný nájezd, nejsou to ani dvě minuty. Není to vůbec nic. Je to buly v útočném pásmu !?!  Po buly dochází za několik vteřin k navlas stejné situaci před naší bránou.  Podražení při úniku tentokrát domácího hráčeTentokrát vylétá ruka sudího okamžitě nad hlavu a náš hráč spěchá na trestnou.  Dál je snad výkon sudího zbytečné komentovat.

Je mi jasné, že samotní domácí hráči si rizhodčího neobjednali. Těm patří uznání za dnešní výkon, za který si vyhrát zasloužili.  Vám kluci mohu říct jediné - díky za dnešní výkon a jen tak dál.