Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/quotkometa-2009quot-pripravny-hokejovy-turnaj-7.tr  •  Vydáno: 4.2.2009 12:36  •  Autor: Zacha Pavel st.

"KOMETA 2009" PŘÍPRAVNÝ HOKEJOVÝ TURNAJ 7. tř.

Místo konání: brněnská hala Rondo Účastníci : Výběr Slovenska 1996, HC Letci Letňany, HC Kometa Group

     Původně plánovaný odvetný přípravný zápas mezi brněnskou Kometou GR a pražskými Letci získal na zajímavosti rozšířením na turnaj tří  atraktivních týmů. 

      Letci tentokrát přijedou s dvaceti hráči, včetně hráčů startujících pravidelně za osmou třídu. Co se počtu hráčů a kvality tohoto týmu týká, bude určitě vyšší než tomu bylo při měření sil v Praze v prosinci 2008.  A tehdy to určitě nebyl špatný zápas.

     Výběr Slovenska 96 bude jistě představovat velmi kvalitní  tým reprezentující slovenskou hokejovou školu, díky kterému dostává celý turnaj širší konfrontační a porovnávací rozměr. 

     No a domácí úřadující dvojnásobný mistr republiky Kometa Group  se poprvé představí v nejsilnějším  složení připravovaném už pro letošní mistrovství republiky sedmých tříd (pokud se nestane malý zázrak a "Výběr Jižní Moravy 94" nepůjde do závěrečných kol na Olympiádě krajů, která proběhnou rovněž v neděli,).  Trenér Jan Nizner po dlouhé době bude opět stavět hru na elitní první útočné formaci Zbořil, Zacha, Račický. Ale díky novým posilám z Komety Úvoz včele s dravým křídelním útočníkem Adamem Kozlem budou i další dvě lajny velmi silné a každá z nich by byla ozdobou kteréhokoliv jiného týmu.  Počítá se i s nasazením útočníka Marka Zajíce  a brankáře Pavla Jekela, dalších dvou hráčů hrajících celý rok za osmou třídu.  Stejně jako v posledních letech touto dobou kvalita týmů stoupá a věřme, že se to projeví především v kvalitě hry, která by se měla více blížit úrovni osmé třídy.

       Bude se hrát 3 x 20 minut čistého času, týmy a hráči obdrží  tradiční turnajové ohodnocení  a odměny.

PROGRAM TURNAJE KOMETA 2009 :

1. zápas 10.00 hodin:       Kometa Gr. - Slovensko 96

2. zápas 12.30 hodin:       Slovensko 96 - Letci Letňany

3. zápas  15.00 hodin:      Letci Letňany - Kometa Gr.

       Sraz hráčů Komety Group v kabině před prvním utkáním: 8.45 hodin